Wizerunkowa porażka Intela. Linus Torvalds po 15 latach przechodzi na AMD

Wizerunkowa porażka Intela. Linus Torvalds po 15 latach przechodzi na AMD

Część z Was z pewnością pamięta (w końcu nie tak odległe) czasy, kiedy procesory AMD były tą gorszą opcją dla tych, którzy nie mogli sobie pozwolić na produkty Intela. Te czasy odeszły, a AMD ponownie błyszczy w branży CPU od czasu pojawienia się Ryzenów. Teraz jeden ze słynnych użytkowników procesorów Intela, "ojciec Linuksa" Linus Torvalds, ujawnił, że przeniósł się na procesor AMD po 15 latach trzymania się produktów "niebieskich". We wczorajszej zapowiedzi nowego jądra Linux 5.7 RC7, Torvalds napisał: "Największym podekscytowaniem w tym tygodniu było dla mnie uaktualnienie mojego głównego komputera i po raz pierwszy od około 15 lat mój desktop nie jest oparty na procesorze Intela. Nie, jeszcze nie przełączyłem się na ARM, ale teraz pracuję na AMD Threadripper 3970x".

Przejście Linusa Torvaldsa do konkurencji, to dla obozu Intela, prawdziwa porażka wizerunkowa. 

Chociaż Torvalds nie ujawnił, którego procesora CPU używał przed zmianą, dodał on, że "moje kompilacje testowe "allmodconfig" są teraz trzy razy szybsze niż kiedyś". Interesujące jest to, że Torvalds wspomniał o ARM, sugerując, że jego długoterminowym celem, jest przejście na komputer zbudowany w oparciu o procesor ARM. Oparty na 7 nm Ryzen Threadripper 3970X oferuje 32-rdzeniowe i 64-wątkowe, a także ogromną pamięć podręczną L3 128 MB. Działa z częstotliwością bazową 3,7 GHz i trybem boost do 4,5 GHz. 

 Intel Core i5-10600K oraz Core i9-10900K. Test kolejnego wcielenia Skylake

Wiadomość o przejściu Torvaldsa do konkurencyjnego obozu, będzie kolejnym ciosem dla Intela, zwłaszcza że inny dobrze znany Linus, Linus Sebastian z Linus Tech Tips, również zapałał miłością do AMD, mimo że od dawna jest fanem Intela. Intel miał nadzieję na odzyskanie części swojej reputacji wśród nabywców procesorów dzięki wydaniu procesorów Comet Lake 10. generacji. Ale podczas gdy można zasłużenie chwalić Core i9-10900K za dobrą wydajność, to niestety ale znacznie tańszy Ryzen 9 3900X jest szybszy w większości aplikacji i tylko nieco wolniejszy w grach. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wizerunkowa porażka Intela. Linus Torvalds po 15 latach przechodzi na AMD

 0