WJS: Nintendo wypuści w tym roku dwa nowe modele konsoli Switch

WJS: Nintendo wypuści w tym roku dwa nowe modele konsoli Switch

Nintendo za sprawą konsoli Switch udowodniło,  że Wii U było tylko wypadkiem przy pracy, przekonując niedowiarków, że japońska firma wciąż zna się na swojej robocie. Hybrydowy sprzęt okazał się być ogromnym sukcesem już na starcie i nic dziwnego, że producent rozważa jego kolejne wersje, które zwiększyć mogą jeszcze bardziej zainteresowanie tą platformą. Plotki na temat nowych wariantów Switch docierają do nas od kilku miesięcy i w styczniu tego roku pojawiły się przecieki na temat tańszego modelu tej konsoli, który opracowywany ma być przez Big N. W międzyczasie otrzymaliśmy doniesienia o usprawnionej wersji sprzętu, a teraz gazeta Wall Street Journal potwierdza informacje, zarówno na temat mniejszego tańszego urządzenia, jak i mocniejszego wariantu, skierowanego do bardziej hardcore’owych graczy.

Wall Street Journal potwierdza informacje, zarówno na temat mniejszego tańszego urządzenia, jak i mocniejszego wariantu, skierowanego do bardziej hardcore’owych graczy.

WJS: Nintendo wypuści w tym roku dwa nowe modele konsoli Switch

WSJ powołuje się tu na własne źródła wśród deweloperów gier, którzy mają już dostęp do prototypów tych maszyn i dostawców komponentów napędzających nowe warianty Switcha. Gazeta podaje, że choć mocniejsza wersja konsoli znacząco zbliży się do PlayStation 4 oraz Xbox One, to jednak wciąż nie będzie to poziom wydajności konkurentów. Drugi, tańszy wariant sprzętu, skierowany jest zaś do niedzielnych graczy i Nintendo traktuje go jako następcę starzejącego się handhelda 3DS. W tym przypadku producent zamierza podobno zredukować cenę urządzenia rezygnując z mało użytkowanych funkcji, takich jak wibracje HD Rumble w kontrolerze. Wcześniej mówiło się też, że budżetowy Switch będzie typowym handheldem, pozbawionym stacji dokującej, ale nowe źródła nie potwierdzają tej informacji, sugerując, że będzie to ta sama hybrydowa konstrukcja, ale z pewnymi cięciami.

Obie wersje spodziewamy się zobaczyć na targach E3, które w tym roku startują 11 czerwca, ale na ich premierę przyjdzie nam zapewne poczekać nieco dłużej (początek jesieni?). Nintendo przygotuje zapewne na tę okazję jakieś nowe gry (mówi się o nowych odsłonach takich serii jak Animal Crossing i Pokémon), ale nie wiemy, czy mocniejsza konsola otrzyma jakieś ekskluzywne tytuły, jak to miało miejsce w przypadku 3DS. Z ostatnich danych wynika, że Nintendo sprzedało już 32 mln sztuki konsoli Switch i choć na ten rok obniżyło prognozy z 20 mln na 17 mln, to jednak nowe warianty mogą ponownie zwiększyć sprzedaż tej platformy. Warto przy tym zaznaczyć, że mocniejsze wersje konsol to w przypadku tej generacji norma i zarówno Sony, jak i Microsoft, zdecydowali się na taki ruch. Co więcej, ten drugi producent zamierza wkrótce wypuścić tańszą wersję Xbox One, pozbawioną napędu na płyty.

Pokaż / Dodaj komentarze do: WJS: Nintendo wypuści w tym roku dwa nowe modele konsoli Switch

 0