Wkrótce dowiemy się więcej o Windows 10 na procesorach ARM

Wkrótce dowiemy się więcej o Windows 10 na procesorach ARM

Już w środę na targach Computex dowiemy się więcej o najnowszej wersji systemu operacyjnego Microsoftu przeznaczonego na urządzenia z procesorami mobilnymi typu Snapdragon.

Firma z Redmond wspólnie z Qualcomm zorganizują w Tajpej prezentację poświęconą Windows 10 dla architektury ARM. To właśnie wtedy prawdopodobnie poznamy więcej szczegółów na temat emulacji środowiska x86 na SoC Snapdragon 835, a także być może doczekamy się dat premiery pierwszych urządzeń będących w stanie uruchomić pełnoprawnego Windowsa 10 na mobilnym procesorze Qualcomm. Wszak nie tylko smartfony otrzymają tę funkcję, lecz także hybrydy 2w1 oraz tradycyjne laptopy. Dzięki temu zresztą użytkownicy najnowszego OS-a Microsoftu będą mogli cieszyć się długim czasem pracy oraz dużą dozą elastyczności, szczególnie po podłączeniu do ekranu, dzięki czemu urządzenie przenośne transformuje się w ekwiwalent pełnoprawnego PC-ta.

Snapdragon 835 zapewni wielu rodzajom urządzeń - nie tylko smartfonom - łączność LTE czy też niezwykle wydajną pracę baterii. W połączeniu z pełnoprawną funkcjonalnością Windowsa 10 alians Microsoftu i Qualcommu może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Dla firmy z Redmond jest to jedyna deska ratunku przy marginalnym i coraz bardziej malejącym udziale na rynku mobilnym, a zarazem braku jakiejkolwiek zakomunikowanej wizji na przyszłość dla potencjalnych klientów. Co więcej technologia ta może stanowić podwaliny pod otoczony sporą dozą mitologii Surface Phone. Pierwsze urządzenia korzystające z Windowsa 10 poprzez emulację środowiska x86 na architekturze ARM ukażą się pod koniec tego roku. Co ciekawe, ta wersja systemu operacyjnego Microsoftu, nie będzie ograniczona wyłącznie do aplikacji dostępnych z Windows Store (jak Windows 10 S), lecz będzie także obsługiwać tradycyjne aplikacje Win32.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wkrótce dowiemy się więcej o Windows 10 na procesorach ARM

 0