Władze Waszyngtonu zbudują specjalną arenę rozgrywek e-sportowych

Władze Waszyngtonu zbudują specjalną arenę rozgrywek e-sportowych

E-sport to niezwykle dochodowa branża i nie trzeba być w ogóle entuzjastą gier komputerowych by to zauważyć. W najbliższej przyszłości w stolicy USA, Waszyngtonie, powstanie nawet specjalną halę, gdzie regularnie odbywać się będą tego typu zmagania.

Władze miasta właśnie podpisały umowę partnerską z ekipą NRG eSports a także zatwierdziły plan wybudowania hali, której konstrukcja wyniesie 65 milionów dolarów. Prace docelowo mają skończyć się w 2018, a arena ma być oddana do użytku pod koniec tego samego roku, bądź na początku 2019. Obiekt (e-)sportowy ma być także używany przez drużynę WNBA, Washington Mystics ale Max Brown, przewodniczący Events D.C., organu miasta zajmującego się przedsięwzięciami sportowymi i kulturalnymi, zaznaczył, że powstaje on przede wszystkim z myślą o e-sporcie. Jego zdaniem tego typu inwestycje podtrzymają wizerunek miasta jako miejsca, gdzie przyjemne łączy się z pożytecznym - zwłaszcza, że Waszyngton jest zamieszkiwany przez liczną społeczność studencką.

NRG ma w swoich szeregach zawodników biorących udział w profesjonalnych rozgrywkach w m.in. Counter-Strike: GO, Hearthstone, Overwatch i Rocket League.

Max Brown pragnie by Waszyngton D.C. słynął nie tylko z Białego Domu, ale także stał się stolicą e-sportu. Mogąca pomieścić 4,200 osób, a także posiadająca kompleksową infrastrukturę technologiczną hala to bardzo poważny krok w kierunku legitymizacji wirtualnych, profesjonalnych rozgrywek w gry wideo w szerszej świadomości publicznej. Warto wspomnieć, że o ile NRG zajmuje się e-sportem, to jej założyciele i główni inwestorzy pochodzą ze świata tradycyjnego sportu - wśród nich są między innymi współwłaściciele koszykarskiego klubu Sacramento Kings, Andy Miller i Mark Mastrov, a także była legenda NBA, Shaquille O'Neal oraz gwiazdy baseballu, Alex Rodriguez i Jimmy Rollins.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Władze Waszyngtonu zbudują specjalną arenę rozgrywek e-sportowych

 0