Właściciel polskiego pirackiego serwisu zatrzymany przez Policję

Właściciel polskiego pirackiego serwisu zatrzymany przez Policję

Oglądaj.to, serwis piracki został zamknięty jakiś czas temu, a trzy osoby z nim związane zatrzymane przez Policję. Jak wskazują dystrybutorzy filmów oraz nadawcy programów telewizyjnych platforma wygenerowała straty sięgające 15 milionów złotych.

Śledztwo przeciwko portalowi Oglądaj.to udostępniającemu nielegalnie filmy, seriale i programy telewizyjne prowadzone jest od 2020 roku, a odpowiada za nie Prokuratura Okręgowa w Lublinie. Jednak dopiero po trzech latach, wraz z początkiem października dokonano zatrzymań osób związanych z tą działalnością. Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie wraz z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach dokonali zatrzymań w Gdyni.

Policja zatrzymała trzy osoby związane z serwisem Oglądaj.to, w tym właściciela, który na swojej działalności miał zbić majątek.

Właściciel zamkniętego pirackiego serwisu zatrzymany przez Policję. Na działalności zbił majątek

Jak informuje sygnał.org, wśród zatrzymanych jest sam twórca Oglądaj.to, jak również pośrednik w sprzedaży kodów do płatnej wersji portalu oraz informatyk odpowiedzialny za techniczną obsługę platformy. Zatrzymań dokonano w miejscach zamieszkania podejrzanych, w których Policja zabezpieczyła pieniądze w różnej walucie i środki zgromadzone na kontach.

Na liście są ponadto sztabki złota, wysokiej jakości sprzęt sportowy i złote kolekcjonerskie monety. Wartość przejętego mienia wynosi około 1 miliona zł. Jest to zabezpieczenia na poczet przyszłych kar. Właściciel Oglądaj.to na swojej działalności miał dorobić się istnej fortuny, która jak widzimy jest już przedmiotem śledztwa. Straty oceniane przez dystrybutorów filmów i programów telewizyjnych wynoszą w tym przypadku 15 mln zł.

Według raportu Deloitte, rynek audiowizualny traci na działaniach piratów i takich stron internetowych 3 miliardy złotych rocznie, a skarb państwa 1,86 mld zł. Warto zaznaczyć, iż to kolejna udana akcja policjantów wymierzona w pirackie platformy. Na początku 2023 roku zlikwidowano serwis zalukaj.vip, zaś we wrześniu zamknięto kilka podobnych stron.

Obserwuj nas w Google News

Tagi

Internet

Pokaż / Dodaj komentarze do: Właściciel polskiego pirackiego serwisu zatrzymany przez Policję

 0