Właściciele OnePlus 9 Pro narzekają na szybkie przegrzewanie się telefonu

Właściciele OnePlus 9 Pro narzekają na szybkie przegrzewanie się telefonu

Macie problemy z przegrzewającym się OnePlus 9 Pro? Nie wy jedni, ponieważ znaczna część użytkowników tego smartfona narzeka na regularnie pojawiające się ostrzeżenie o zbyt wysokich temperaturach telefonu, głównie w trakcie korzystania z aplikacji aparatu. Android Police dostrzegło rosnącą liczbę takich przypadków, z których wiele wyraża swoje zaniepokojenie w wątku na forum pomocy OnePlus i często wspomina o używaniu aplikacji aparatu w trakcie pojawiania się komunikatu. Producent poinformował już, że problem jest mu znany i że poprawka zostanie udostępniona za pośrednictwem aktualizacji oprogramowania „w ciągu najbliższych kilku tygodni”.

Znaczna część użytkowników OnePlus 9 Pro narzeka na regularnie pojawiające się ostrzeżenie o zbyt wysokich temperaturach telefonu.

OnePlus 9 Pro

Niektórzy właściciele OnePlus 9 Pro zgłaszający problem twierdzą, że ostrzeżenie pojawia się nawet przy niewielkim wykorzystaniu możliwości telefonu do robienia zdjęć lub nagrywania wideo, a w niektórych przypadkach telefon blokuje możliwość kolejnych zdjęć, dopóki temperatury nie spadną do niższych poziomów. Inni wspominają o problemie pojawiającym się w pobliżu lub wkrótce po pierwszej konfiguracji. Problem, choć zdaje się dotykać znaczącą grupę osób, to raczej nie wydaje się powszechny, gdyż większość użytkowników tego modelu nie donosi o tego typu przypadłościach (recenzenci również nie wspominali o przegrzewaniu się). 

OnePlus podkreślało, że poświęciło wiele uwagi rozpraszaniu ciepła w trakcie projektowania 9 Pro, co jest szczególnie ważne w przypadku funkcji szybkiego ładowania bezprzewodowego telefonu. Aby upewnić się, że telefon zachowuje bezpieczną temperaturę podczas ładowania bezprzewodowego, 9 Pro zawiera grubszą miedź i większy radiator niż jego poprzednik. Jest również wyposażony w dwa ogniwa akumulatora 25 W, które pomagają kontrolować ciepło, a także skracają czas ładowania. Wygląda na to, że telefon jest dobrze przygotowany do radzenia sobie z ciepłem po stronie hardware’u, ale opis problemu przez użytkowników i odpowiedź od OnePlus wskazują, że coś może być nie tak po stronie oprogramowania. Dopóki nie pojawi się obiecana poprawka, firma zachęca właścicieli 9 Pro mających problemy do zgłaszania błędów za pośrednictwem swojego forum.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Właściciele OnePlus 9 Pro narzekają na szybkie przegrzewanie się telefonu

 0