Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści. Gra otrzymała nowy zwiastun

Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści. Gra otrzymała nowy zwiastun

Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści zadebiutuje 23 października i przez kilka tygodni będzie dostępna jedynie na PC. Nie ulega wątpliwości, że jest to jedna z bardziej oczekiwanych gier, jakie pojawią się w najbliższym czasie, a powrót do uniwersum wykreowanego przez Andrzeja Sapkowskiego jest dla fanów wręcz obowiązkowy. W związku ze zbliżającym się debiutem Wojny Krwi: Wiedźmińskich Opowieści wydawca opublikował zwiastun, który przybliża nam najważniejsze elementy produkcji. Pierwotnie Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści miała być jedynie skromnym dodatkiem do karcianki GWINT, jednakże CD Projekt RED rozwinął projekt do rozmiarów pełnoprawnej gry. Historia nie skupia się wokół doskonale wszystkim znanego Geralta z Rivii, tylko Meve, królowej Lyrii i Rivii, z kolei fabuła przedstawia wydarzenia sprzed trylogii Wiedźmińskiej i przybliża nam kulisy II wojny z Nilfgaardem.

Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści zadebiutuje na rynku 23 października. Pierwsze oceny gry są bardzo wysokie.

Wbrew pozorom Wojna Krwi nie skupia się wyłącznie na rozgrywaniu kolejnych pasjonujących karcianych pojedynków, chociaż GWINT będzie tu oczywiście obecny. Do pierwszych istotnych nowinek zaliczymy fakt, iż świat gry obserwujemy w rzucie izometrycznym typowym dla klasycznych strategii RTS. Podczas rozgrywki musimy wykonywać dostępne zadania główne, a także poboczne — tych ostatnich zgodnie z obietnicą twórców ma być bardzo dużo, co pozwoli wydłużyć czas rozgrywki do około 30 godzin. Przemierzając dostępne lokacje i wykonując zadania dostajemy nowe talie do GWINTA oraz unikalne przedmioty, z kolei zebrane surowce spożytkujemy w specjalnych obozowiskach, wznosząc kolejne budowle. Oprócz tego musimy rekrutować nowe jednostki.

W sieci pojawiły się już pierwsze recenzje i jasno wynika z nich, że mamy do czynienia ze świetnym tytułem godnym świata Wiedźmina. Wojna Krwi została doceniona m.in. za mechanikę, oprawę audiowizualną czy zaprezentowaną historię. Jedną z kluczowych wad według wymienianych przez branżowych ekspertów jest zbyt łatwy poziom trudności. Czy przytoczone plusy są zgodne z rzeczywistością? Możecie przekonać się sami, składając stosowne przedpremierowe zamówienia na platformie GOG, gdzie gra jest dostępna w cenie 99,99 złotych. Produkcja pojawi się również na konsolach PlayStation 4 i Xbox One, ale dopiero 4 grudnia.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści. Gra otrzymała nowy zwiastun

 0