Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści nie otrzyma kontynuacji

Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści nie otrzyma kontynuacji

Po sukcesie odniesionym przez główne gry z Wiedźminem CD Projekt RED postanowił wykorzystać produkcję również w innych gatunkach w efekcie czego dostaliśmy m.in. karciankę GWINT czy Wojnę Krwi: Wiedźmińskie Opowieści, która jest miksem RPG z karcianką. Warto podkreślić, iż według dostępnej informacji ów projekt początkowo miał być jedynie większym fabularnym rozszerzeniem do wspomnianego GWINTA, aczkolwiek podczas prac rozrósł się on do takich rozmiarów, iż deweloperzy zadecydowali o jego oddzielnym wydaniu. Tytuł wbrew oczekiwaniom pewnego grona fanów uniwersum wykreowanego przez Andrzeja Sapkowskiego nie opowiada przygód słynnego Geralta z Rivii ani nawet jego kolegów po fachu tylko rozgrywa się przed wydarzeniami zaprezentowanymi w trylogii CD Projekt RED zaś nam przychodzi kierować Meve, królową Lyrii i Rivii walczącej z Nilfgaardem.

Przedstawiciel CD Projekt RED potwierdził, że Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści nie otrzyma kontynuacji.

Nie można uznać Wojny Krwi: Wiedźmińskich Opowieści za kompletną klapę, bo gra sprzedawała się w miarę dobrze oraz trafiając do konkretnej grupy ludzi. W praktyce jednak apetyt wydawcy niesionego sukcesami innych produkcji z serii był na tyle duży, iż oczekiwał on znacznie lepszych rezultatów. Z pewnością projektowi nie pomógł fakt, że trafił on pierwotnie na platformę GOG a dopiero później na Steam. Kiepska w ocenie księgowych polskiego przedsiębiorstwa sprzedaż miała zapewne wpływ na podjęcie decyzji o niekontynuowaniu pobocznej Wiedźmińskiej serii. Niestety potwierdził to podczas serii pytań oraz odpowiedzi w udostępnionym na YouTube filmie przedstawiciel studia odpowiedzialny za GWINTA przyznając, że nie powinniśmy czekać na drugą część.

Co ciekawe pierwotnie deweloperzy planowali kilka oddzielnych historii dla Wojny Krwi: Wiedźmińskich Opowieści więc tym bardziej szkoda, że kontynuacja nie powstanie, chociaż z drugiej strony życie nauczyło nas, iż nie ma rzeczy niemożliwych i kto wie może w przyszłości CD Projekt RED zmieni zdanie? Ciosem dla konsolowych użytkowników Gwinta jest natomiast informacja o końcu wsparcia dla tej wersji na PlayStation 4 oraz Xbox One. Ostatnia aktualizacja ma trafić do nich już jutro, zaś serwery zostaną wyłączone 9 czerwca 2020 roku.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści nie otrzyma kontynuacji

 0