Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści - szczegóły i zwiastun gry

Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści - szczegóły i zwiastun gry

CD Projekt RED po miesiącach oczekiwań zaprezentował wreszcie informacje o kolejnej grze wiedźmińskiej związanej z popularnym uniwersum Andrzeja Sapkowskiego. Początkowo Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści miała być jedynie skromnym dodatkiem do karcianki GWINT, aczkolwiek deweloper postanowił zmienić koncepcję i uczynić z rozszerzenia praktycznie pełnoprawną grę. Dlaczego? Tytuł zaoferuje znaczące zmiany względem tego, co znamy z GWINTA. Jest to bowiem połączenie kilku gatunków - przygodówki, gry karcianej oraz RPG. Dostępnego świata nie oglądamy już wyłącznie zza stołu z kartami, tylko przemierzamy go normalną postacią widzianą z rzutu izometrycznego. W trakcie przygody podejmujemy się licznych zadań głównych oraz pobocznych, czyli działa tu niemal identyczny schemat jak w poprzednich produkcjach o Geralcie, chociaż pamiętajmy, że pod względem rozgrywki ma z nimi niewiele wspólnego.

Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści pojawi się na komputerach 23 października 2018 roku w cenie 99,99 złotych. Posiadacze konsol muszą poczekać nieco dłużej.

Twórcy obiecują dużą ilość misji, a tytuł wystarczyć ma podobno na około 30 godzin grania, aczkolwiek finalny wynik zależeć ma od naszych umiejętności. Historia Wojny Krwi rozgrywa się przed wydarzeniami opowiedzianymi w trylogii autorstwa Redów, a bohaterem nie jest legendarny Geralt, tylko Meve, królowa Lyrii i Rivii. Fabuła przybliża II wojnę z Nilfgaardem i działania, jakich podejmowała się w jej trakcie wspomniana postać. Co ciekawe, podobnie jak w innych grach z serii Wiedźmin, tu również nie zabraknie licznych wyborów moralnych, które będziemy musieli podjąć w trakcie eksploracji i które mają wpływ na 20 różnych zakończeń tej opowieści. Oczywiście nie zabraknie też klasycznych pojedynków w GWINCIE, choć mają one nieco mniejsze znaczenie aniżeli w normalnej grze.

Pojawi się 20 zupełnie nowych kart z postaciami dostępnych w łącznej puli 250 przeznaczonych dla GWINTA. Produkcję można już zakupić w przedsprzedaży na GOGU w cenie 99,99 złotych. W przypadku komputerów premierę ustalono na 23 października, a posiadacze konsol muszą poczekać kilka tygodni dłużej. Czy jest to tytuł wart wyłożenia takiej sumy pieniędzy? To oczywiście kwestia indywidualnej oceny. Bez wątpienia nie mamy tutaj jednak do czynienia wyłącznie z dodatkiem do już istniejącego GWINTA, a normalną i co najważniejsze ciekawie zapowiadającą się grą. Wydaje się, że to pozycja obowiązkowa także dla fanów świata Wiedźmina, którzy po premierze ostatniego rozszerzenia do trzeciego Wieśka w końcu otrzymają coś konkretniejszego.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści - szczegóły i zwiastun gry

 0