Wolfenstein II: The New Colossus - duży wzrost wydajności na kartach AMD

Wolfenstein II: The New Colossus - duży wzrost wydajności na kartach AMD

Bethesda wydała w ubiegłym miesiącu drugą odsłonę rebootu marki Wolfenstein i gra zebrała naprawdę świetne opinie zarówno od recenzentów, jak i samych fanów. Produkcja MachineGames imponuje jednak nie tylko samą rozgrywką oraz warstwą fabularną, ale także stroną techniczną.

Wolfenstein II: The New Colossus bazuje na szóstej generacji silnika id Tech opracowanego przez id Software i progres graficzny jaki tytuł ten zaliczył od The New Order jest naprawdę duży. Co jednak istotne, jest to także pierwszy tytuł wypuszczony przez Bethesdę po tym, jak firma ogłosiła długoterminową współpracę z AMD (nie wliczamy tu Prey, które w momencie ujawnienia współpracy było już praktycznie gotowe). Obie firmy obiecywały wtedy, że owocować będzie to niespotykaną dotychczas wydajnością i The New Colossus udowadnia, że nie były to tylko czcze przechwałki. Karty graficzne AMD bardzo dobrze wypadały już w tej grze na jej premierę, a dzięki najnowszej łatce użytkownicy Radeonów odnotować mogą nawet 22% wzrost wydajności.

Duży wzrost wydajności w Wolfenstein II: The New Colossus na nowych kartach AMD, to owoc ścisłej współpracy Bethesdy z Czerwoną ekipą

Jest to oczywiście efekt ciężkiej pracy dewelopera, który nie dosyć, że przygotowuje 3 dodatki do The New Colossus, to dodatkowo postanowił poświęcić czas na dalszą optymalizację gry. Największe różnice odczują właściciele nowy kart AMD z rodziny RX Vega, ponieważ twórcy skoncentrowali się na wykorzystaniu możliwości nowej architektury Czerwonych i tu wzrosty sięgają właśnie 22%. Niemniej jednak użytkownicy innych kart, w tym Nvidii, także odnotują poprawę, ale w przypadku Pascali jest to tylko 3%, a w Polarisach (Radeony z serii 500 i 400) spodziewać można się wyników o 10% lepszych niż dotychczas. Już ubiegłoroczny Doom bardzo dobrze wypadał na kartach AMD, a wygląda na to, że współpraca obu firm powinna także faworyzować GPU od AMD w przyszłych grach Bethesdy.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wolfenstein II: The New Colossus - duży wzrost wydajności na kartach AMD

 0