Wolfenstein II: The New Colossus w pełni wykorzysta moc kart Radeon RX Vega

Wolfenstein II: The New Colossus w pełni wykorzysta moc kart Radeon RX Vega

Wolfenstein II: The New Colossus już za kilka dni pojawi się na sklepowych półkach i według zapowiedzi twórców, gra będzie działać niesamowicie na komputerach osobistych. Czy jednak na wszystkich? Deweloper ujawnił wymagania gry oraz zdradził, że produkcja wykorzystuje API Vulkan, co pozwoli kartom Radeon RX Vega w pełni rozwinąć skrzydła.

Deweloper MachineGames włożył sporo pracy w PeCetową wersję Wolfenstein II, w której ujrzymy m.in. brak limitu framerate. Jest to cechą stałą gier opartych o silnik stworzony przez id Software, studia bardzo mocno zakorzenionego w produkcji gier PC. Do dyspozycji będziemy mieć szeroki wachlarz ustawień proporcji ekranu, włącznie ze wsparciem dla wyświetlaczy panoramicznych:  4:3, 16:9, 16:10 i 21:9 oraz rozdzielczości do 4K włącznie. Oprócz tego studio wprowadzi sporo ustawień wygładzania obrazu od TAA, FXAA, SMAA do TSSAA oraz suwak zmiany pola widzenia FOV w zakresie 70 - 120 stopni. W opcjach odpowiedzialnych za sterowanie MachineGames obiecuje wprowadzić pełną swobodę w konfiguracji klawiszy, wraz z ustawieniami czułości osobno dla myszy i klawiatury. 

Opcje wizualne tylko dla kart Vega, które nie będą dostępne dla "zielonych"? Czyżby własnie to oznaczały niesamowicie pochlebne frazy na temat Vulkan API? Oby tylko nie był to chwyt marketingowy, zrodzony z porozumienia firm Bethesda i AMD.

Ważne dla posiadaczy kart od AMD jest, że Wolfenstein II posiada wsparcie dla Vulkan API. Dobrą implementację Vulkan API widzieliśmy rok temu w grze Doom, tym razem jednak studio twierdzi, że przeszli "na wyższy poziom". MachineGames wyjaśnia, iż "użycie API Vulkan podczas tworzenia gry pozwoliło wykorzystać moc kart Vega w sposób, który nie był wcześniej możliwy, co pozwoliło nam na kontrolę wydajności i opcji GPU, bez konieczności poświęcania zamysłów artystycznych. W połączeniu z elastycznością kart AMD, Vulkan dał nam artystyczną swobodę, by dostarczyć grę bez kompromisów". Ujawnione przez studio wymagania są dość wysokie:

Wymagania minimalne
System operacyjny: Windows 7/8.1/10 w wersji 64-bitowej,
Procesor: Intel Core i7-3770 lub AMD FX-8350,
Pamięć RAM: 8 GB,
Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 770 4 GB lub AMD Radeon R9 290 4 GB,
Dysk twardy: 55 GB wolnego miejsca.
Wymagania rekomendowane:
System operacyjny: Windows 7/8.1/10 w wersji 64-bitowej,
Procesor: Intel Core i7-4770 lub AMD FX-9370,
Pamięć RAM: 16 GB,
Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 1060 6 GB lub AMD Radeon RX 470 4 GB,
Dysk twardy: 55 GB wolnego miejsca.


Wolfenstein II: The New Colossus trafi na półki sklepowe już za 3 dni. 27 października tego roku gra zadebiutuje równocześnie na PC, PS4 oraz XONE.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wolfenstein II: The New Colossus w pełni wykorzysta moc kart Radeon RX Vega

 0