Worms Armagedon otrzymał sporą aktualizację 21 lat po premierze

Worms Armagedon otrzymał sporą aktualizację 21 lat po premierze

Raczej rzadko się zdarza, aby twórcy danej gry przypominali sobie o niej lata po premierze, ale tak właśnie było w przypadku dla niektórych kultowego Worms Armagedon. Produkcja, która trafiła do sprzedaży w 1999 roku otrzymała aktualizację po 21 latach. Update oznaczony numerem 3.8 eliminuje kilka błędów, na które masowo skarżyli się użytkownicy czy implementuje kilka elementów, w efekcie dostajemy klasyczną turową rozgrywkę z ogromnym zestawem broni. Oprócz tego Worms: Armagedon doczekał się oficjalnego wsparcia dla systemu operacyjnego Windows 10, dodano siedem kolejnych języków czy tryb grania w oknie. Nie zabrakło też udogodnienia dla streamerów w postaci dedykowanej im opcji zakrywającej adres IP podczas sesji online oraz wsparcia dla botów w potyczkach sieciowych. Zorganizujemy też nowe starcie na lokacji zniszczonej przez poprzedni pojedynek. Jak więc widzimy jak na tak starą grę poprawek jest całkiem sporo.

Po 21 latach od premiery twórcy zdecydowali się wydać spory update do Worms Armagedon.

Jednocześnie zapewniono, że produkcja wciąż będzie działać na komputerach retro. W tym roku przypada 25. rocznica powstania serii gier o robakach i z tej okazji deweloperzy ujawnili Worms Rumble łączącego klasyczne dla serii motywy z nastawieniem na rozgrywkę wieloosobową. W jej ramach otrzymujemy szereg trybów od klasycznego deatmatcha po popularnego battle royale dla 32 graczy. Nie zabraknie również specjalnych wydarzeń sezonowych oraz dziennych, za których wykonanie zostaniemy wynagrodzeni różnymi bonusami czy punktami doświadczenia. Dodatkowo możemy przeznaczyć wirtualną walutę na kupno rozmaitych przedmiotów w postaci skinów dla  robaków. Pod względem wizualnym twórcy wrócili do trójwymiarowej grafiki, którą fani w poprzednich latach przyjęli dość chłodno preferując domyślne 2D.

Samą zabawę będziemy obserwować z perspektywy trzecioosobowej. Worms Ruble trafi na PC, PS4, Xbox One oraz PlayStation 5 w grudniu 2020 roku. Dotychczas Wormsy doczekały się wielu odsłon z czego pięć lat temu dostaliśmy remaster chyba najcieplej wspomnianego Worms World Party. Nie odbiega on znacząco od tego do czego przyzwyczaiło nas Team17 i do dyspozycji mamy nie tylko single player, ale również tryby multiplayer (lokalnie oraz online). Najnowszym epizodem jaki zadebiutował jest natomiast Worms W.M.D, który trafił do sprzedaży cztery lata temu.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Worms Armagedon otrzymał sporą aktualizację 21 lat po premierze

 0