WoW Classic. Ogromne zainteresowanie na Twitch i kolejki do serwerów

WoW Classic. Ogromne zainteresowanie na Twitch i kolejki do serwerów

Premiera World of Warcraft Classic za nami tymczasem gra Blizzarda już na starcie spotkała się z ogromnym zainteresowaniem społeczności stając się niekwestionowanym liderem na popularnej platformie Twitch. Kilkanaście minut po debiucie tytuł zgromadził na serwisie streamingowym aż 1,1 miliona widzów wyprzedzając jednocześnie transmisje z Grand Theft Auto V (153 tysiące), Minecrafta (110 tysięcy), a nawet Fortnite (91,8 tysięcy). Rod Breslau za pośrednictwem konta na Twitterze poinformował, że streamer Asmongold zdołał przyciągnąć najwięcej, bo aż 280 tysięcy oglądających, z kolei drugi po nim Sodapoppin miał około 111 tysięcy ludzi. Aktualnie gra przykuwa uwagę ponad 500 tysięcy użytkowników. Dla marki World of Warcraft jest to bez wątpienia sukces bowiem w ciągu trzech miesięcy produkcję Blizzarda oglądało maksymalnie 244 tysięcy widzów.

W momencie premiery transmisje z WoW Classic oglądało łącznie 1,1 mln użytkowników.

Przykładowo, gdy w sierpniu ubiegłego roku wyszło nowe rozszerzenie do WoW o podtytule Battle for Azeroth zdołał on wówczas zgromadzić 600 tysięcy użytkowników. Wspomniane zainteresowanie World of Warcraft Classic przekłada się także bezpośrednio na serwery produkcji. Zaraz po północy zdecydowana większość osób próbujących połączyć się z serwerami musiała stać w niemałych kolejkach, a czas wydłużał się nawet do kilku godzin. Według relacji parę serwerów miało aż 10 tysięcy oczekujących. Co ważne teraz sytuacja powoli się normuje, ale nie brakuje sytuacji, gdy uczestnicy rozgrywki są nagle wyrzucani z sesji.

Problemy spotkały też graczy, którym udało się wbić na wybrany serwer przez co by wziąć questa należało wykazać się dużą cierpliwością, lecz jak wynika z większości relacji społeczność zachowała odpowiednią kulturę czekając na swój moment. Cóż bez wątpienia takie zainteresowanie nie powinno dziwić zważywszy na fakt, że tytuł Blizzarda nawet po latach odnotowuje wysoki poziom zainteresowania, a klasyczne wydanie jeszcze przed debiutem był na ustach większości osób grających w World of Warcraft.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: WoW Classic. Ogromne zainteresowanie na Twitch i kolejki do serwerów

 0