Wpadka Samsunga. Ambasadorka marki pozwana za korzystanie z... iPhone X

Wpadka Samsunga. Ambasadorka marki pozwana za korzystanie z... iPhone X

Rosyjska prezenterka telewizyjna, dziennikarka, polityk a przede wszystkim celebrytka Ksienija Sobczak została zatrudniona przez Samsunga do promocji smartfonów tego producenta na terytorium Rosji. Część kontaktu, który został podpisany przez Sobczak nakazuje jej pokazywać się publicznie korzystając z urządzeń marki Samsung. Są to typowe zapisy w tego typu umowach, które dodatkowo mówią, że ambasador marki nie może korzystać publicznie z urządzeń konkurencji. Ksienija Sobczak, której ojcem chrzestnym jest rzekomo sam Władimir Putin, pogwałciła zapisy wspomnianej klauzuli, kiedy to podczas wywiadu transmitowanego w telewizji korzystała z urządzenia największego rywala Samsunga - iPhone'a X od Apple.

Bezmyślność rosyjskiej Paris Hilton? A może Apple zapłaciło więcej? ;) Jak widać wśród celebrytów króluje Apple i nawet kontrakty nie są w stanie tego zmienić.

Sobczak próbowała zasłaniać urządzenie podczas wywiadu zasłaniając je kartką, jednak to nie wystarczyło, by wyprowadzić w pole przedstawicieli Samsunga. Koreański producent pozwał teraz Sobczak w związku ze złamaniem postanowień umowy na 108 milionów rubli, co jest ekwiwalentem 1,6 miliona USD przy obecnym kursie wymiany walut. Poza wystąpieniem w telewizji z iPhone'm X, Sobczak pojawiała się również na wydarzeniach publicznych w Moskwie dumnie ściskając w ręku urządzenie z systemem iOS na pokładzie, co oczywiście jest również całkowicie sprzeczne z podpisanym przez nią kontraktem. Sobczak startowała w wyborach na prezydenta Rosji, a dzięki swojej reputacji imprezowiczki jest znana jako rosyjska Paris Hilton. Póki co żadna ze stron nie skomentowała wpadki.

Praktyka opłacania tzw. influencerów do promowania produktów to popularne zjawisko. W mediach społecznościowych pełno jest wpisów celebrytów i innych osobowości, które reklamują pośrednio i bezpośrednio produkty. W przypadku podłączonych do internetu urządzeń, wyłapanie osoby, która korzysta z nie tego urządzenia, niż zakontraktowane jest dość proste i zdarzenia takie są częstą wpadką marketingową. Lider Maroon 5 promował usługę Samsung Milk Music, tydzień później udostępniając wpisy z iPhone'a. Tenisista David Ferrer w 2013 wysłał tweet promujący Samsunga Galaxy S4, jednak wiadomość była podpisana "via Twitter for iPhone". W 2015 roku marketingowcy BlackBerry również wysłali tweet promocyjny z iPhone'a, kopiując wpadkę z 2013, kiedy identyczny błąd popełnił ówczesny  dyrektor kreatywny  BlackBerry - piosenkarka Alicia Keys. Z ostatnich wpadek warto wspomnieć pomyłkę Gal Gadot, która reklamowała Huawei Mate 10 Pro i również wysyłała wiadomości ze swojego iPhone'a

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wpadka Samsunga. Ambasadorka marki pozwana za korzystanie z... iPhone X

 0