Wraith Prism – AMD przedstawia nowe chłodzenie

Wraith Prism – AMD przedstawia nowe chłodzenie

AMD ujawniło właśnie nowe chłodzenie dla swych procesorów, Wraith Prism. Wiemy, że cooler ten będzie sprzedawany zarówno wraz z topowymi układami Ryzen 2000, jak i detalicznie.

Wraith Prism jest zmodyfikowaną wersją Wraith Max, czyli opcjonalnego chłodzenia dla dotychczasowych Ryzenów (Summit Ridge). Urządzenie bazuje na tej samej koncepcji, mianowicie jest to horyzontalny radiator z systemem ciepłowodów i wentylatorem osiowym, wykonany przede wszystkim z aluminium. Istotnie zmieniono natomiast jego wygląd. Obok dwóch znanych z modelu Wraith Max pierścieni dyfuzyjnych, dla diod LED, które teraz mogą dodatkowo stworzyć efekt tęczy, pojawił się także całkowicie podświetlony wentylator. Co ważne, użyte przez producenta diody są typu RGB, a barwę światła zmienimy nie tylko poprzez dedykowaną aplikację Ryzen Master, ale także oprogramowanie producentów trzecich, chociażby ASUS Aura Sync, MSI Mystic Light, Gigabyte RGB Fusion czy BIOSTAR Vivid. 

Nowe chłodzenie, jak deklaruje producent, jest dość ciche, i wytwarza hałas na poziomie 39 dBA, przy "standardowym obciążeniu". A jakby to komuś nie wystarczało, użytkownicy, dzięki wspomnianej aplikacji Ryzen Master, będą mogli stworzyć też własne profile, definiujące krzywą prędkości obrotowej, powiązane z profilami overclockingu. Wraith Prism ma trafić do pudełek topowych procesorów z serii Ryzen 2000, a więc Pinnacle Ridge, aczkolwiek chłodzenie możemy nabyć również w sprzedaży detalicznej. Wyceniono je, na rynku amerykańskim, na 49 dolarów. Dla porównania, obecny model, Wraith Max, jest o jakieś 5 dolarów tańszy. Nie wiadomo, niestety, czy prezentowany sprzęt trafi do Polski. Jego poprzednik oferowany w Polsce nie jest, natomiast sam producent, póki co, żadnych szczegółów dotyczących ewentualnej sprzedaży nie ujawnia.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wraith Prism – AMD przedstawia nowe chłodzenie

 0