Współzałożyciel Twittera dostarczy chip do wydobywania kryptowalut. Chce zburzyć obecną strukturę

Współzałożyciel Twittera dostarczy chip do wydobywania kryptowalut. Chce zburzyć obecną strukturę

Po ustąpieniu z funkcji dyrektora generalnego Twittera w 2021 roku, Jack Dorsey skupił swoją uwagę na rozwoju firmy Block, która oferuje przyjazne dla Web3 usługi finansowe, ale zajmuje się również projektowaniem nowego układu do kopania kryptowalut. Teraz firma ujawniła, że ich chip do wszedł w fazę prototypu.

Od Twittera do Bitcoina...

Dorsey pracuje nad prototypowym projektem, który obejmuje stworzenie nowego pięcionanometrowego (5 nm) chipa do wydobywania bitcoinów. Od momentu rozpoczęcia projektu, Dorsey skupiał się na opracowaniu niestandardowego krzemu, który jest niezbędny do ułatwienia wydobywania bitcoinów i dąży do szybkiego wdrożenia tego nowego chipa. „Planujemy, aby nasza technologia wydobywania bitcoinów była open source tam, gdzie to możliwe. Zamierzamy umożliwić stronom trzecim korzystanie z naszych rozwiązań sprzętowych i programowych do ich własnego dalszego rozwoju, poprzez sprzedaż samodzielnych układów scalonych specyficznych dla aplikacji (ASIC) i komponentów sprzętowych oraz zapewnienie szerokiego wsparcia i zasobów referencyjnych. Staramy się optymalizować pod kątem innowacji i maksymalizować rozmiar ekosystemu sprzętowego do wydobywania bitcoinów” – czytamy w oficjalnym wpisie na blogu firmy Block.

Były szef Twittera stara się zdecentralizować proces wydobywania bitcoinów, aby odebrać go z rąk niewielkiej grupy uznanych firm. Nowy chip opracowany przez firmę Block ma ułatwić proces wydobywania bitcoinów dla indywidualnych górników oraz dla nowopowstałych firm. 

Chip ma przełamać obecną strukturę sprzedaży układów ASIC, zgromadzą w zaledwie kilku firmach.

Zespół projektantów ASIC został zebrany w celu opracowania wstępnego projektu chipa do wydobywania bitcoinów. Teraz, gdy ten układ wszedł w tryb prototypu, zespół stojący za nim nazwał wydarzenie „kamieniem milowym w rozwoju”.  „To ekscytujący kamień milowy, który pozwoli nam eksperymentować z wariantami projektowymi, zweryfikować nasze prace projektowe i skalibrować nasze testy na prawdziwym krzemie. Spodziewamy się otrzymać prototypy jeszcze tej jesieni. Będą cennym wkładem w nasze prace rozwojowe nad układem ASIC w 3 nm”.

W ostatnich latach proces wydobywania Bitcoina stał się trudniejszy, ponieważ do systemu dołączyły bardziej zaawansowane komputery obsługiwane przez firmy wydobywcze i niezależnych górników.  Górnicy wykorzystują zaawansowane komputery, aby rozwiązywać złożone algorytmy i wydobywać Bitcoin. W związku z tym, powstały specjalne chipy do wydobywania Bitcoinów, które pozwalają na efektywne i energooszczędne wydobycie kryptowaluty. Obecnie wiele firm technologicznych, w tym Dorsey's Block, zajmuje się tworzeniem chipów do wydobywania Bitcoinów, aby zmniejszyć centralizację i dostępność specjalistycznych układów ASIC, co uważane jest za szkodliwe dla górników i odporności sieci blockchain.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Współzałożyciel Twittera dostarczy chip do wydobywania kryptowalut. Chce zburzyć obecną strukturę

 0