Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu. Zapowiedziano Total War: ROME Remastered

Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu. Zapowiedziano Total War: ROME Remastered

Serii Total War obecnej na rynku od 21 lat raczej fanom strategii przedstawiać nie trzeba. Następne odsłony marki przez lata przenosiły nas w różne okresy historyczne również do czasów Imperium Rzymskiego. Total War: ROME trafił do sprzedaży w 2004 roku zbierając solidne oceny, a kolejne produkcje z nim związane debiutowały w odstępie paru lat, z czego Total War: Rome II w 2013 roku. Jeśli lubicie odgrzewane klasyki to mamy dla was dobrą wiadomość, ponieważ SEGA zapowiedziała Total War: ROME Remastered, czyli odświeżoną edycję gry sprzed 17 lat. Projekt powstaje we współpracy Creative Assembly oraz Feral Interactive i na premierę nie przyjdzie nam czekać długo, bo tytuł trafi na Steam 29 kwietnia 2021 roku. Niestety na ten moment język polski nie jest obsługiwany. Wydawca opisuje go jako "kompleksowy remaster", który oprócz dostosowanej do dzisiejszych standardów oprawy graficznej ma zawierać także usprawnioną mechanikę.

Total War: ROME Remastered trafi na Steam 29 kwietnia 2021 roku.

W przypadku warstwy wizualnej należy liczyć na podbicie rozdzielczości do 4K i nowe modele postaci w tym ich animacje. Wprowadzono też mapy kontekstowe, mapy taktyczne, 16 dodatkowych stronnictw do 22 dostępnych czy lepszy samouczek. Remaster zawiera również nowych agentów kupców, których da się wysyłać na misje w celu "ustanowienia lukratywnych sieci handlowych". Dodany zostanie wieloosobowy wariant zabawy PvP z funkcją cross-play dla użytkowników systemów operacyjnych Windows, Linux oraz Mac. Odświeżona edycja domyślnie otrzyma rozszerzenia Alexander i Barbarian Invasion. Total War: ROME Remastered zamówimy w sklepie Valve ze zniżką 50% w  cenie 110 złotych. Jeśli ktoś posiada oryginał nabędzie grę o połowę taniej do 31 maja bieżącego roku.

Warto wspomnieć, że Total War dostanie w przyszłości parę nowych produkcji. Pierwsze to oparte na modelu free-to-play Elysium, które jest typową karcianką pokroju Gwinta, choć oprócz zarządzania podstawowymi kartami i dowódcami wprowadzono nową mechanikę Daybreak pozwalającą wezwać odpowiednie w danej sytuacji jednostki. Tytuł trafi najpewniej w 2021 roku na PC oraz platformy mobilne z Androidem/iOS. Z większych propozycji czeka nas jeszcze Warhammer III stanowiący zwieńczenie tego cyklu wprowadzający frakcje Kataju oraz Kisleva. Debiut przewidziano w tym roku na komputerach.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu. Zapowiedziano Total War: ROME Remastered

 0