wszystko.pl - nowa platforma zakupowa wystartuje pod koniec czerwca. Allegro ma powody do obaw

wszystko.pl - nowa platforma zakupowa wystartuje pod koniec czerwca. Allegro ma powody do obaw

Już niedługo Allegro, OLX i Amazon będą mieli nowego konkurenta na naszym rynku. Firma Comarch zapowiedziała bowiem nową platformę zakupową wszystko.pl, która zadebiutuje jeszcze w tym miesiącu. 

Comarch zapowiedziało, że wystartuje ze swoją platformą wszystko.pl już pod koniec miesiąca, 29 czerwca. Ta konkurować ma z najpopularniejszymi serwisami zakupowymi na naszym rynku, w tym niekwestionowanym liderem, czyli Allegro, ale zapewniać ma kilka przewag, które skłonić mają zarówno sprzedawców, jak i kupujących do przesiadki na ten serwis. 

Po pierwsze, już na starcie na wszystko.pl znaleźć ma się ponad milion produktów, więc będzie w czym wybierać. Najważniejszą informacją dla sprzedawców jest zaś 0% prowizji od sprzedaży – i to bez względu na kategorię, w której sprzedajemy. To oczywiście też największa różnica względem Allegro, które pobiera prowizję od sprzedaży. Nie zapłacimy również ani za wystawianie ofert, ani za utrzymanie konta sprzedawcy. Kolejny prztyczek w stronę Allegro to podkreślenie, że wszystko.pl nie konkuruje ze sprzedawcami własnym sklepem na platformie. Na czym zarabiać będzie serwis? Przede wszystkim na reklamach wyświetlanych na platformie, ale podobno nie będziemy nimi zalewani.

Comarch zapowiedziało, że wystartuje ze swoją platformą wszystko.pl już pod koniec miesiąca, 29 czerwca.

wszystko.pl

Co więcej, platforma oferować ma bezpłatne rozwiązania marketingowe – po dołączeniu otrzymamy możliwość darmowej ekspozycji loga swojej marki na liście ofert. Już niedługo będzie można też założyć na wszystko.pl dedykowaną stronę sklepu z własnym brandingiem. Comarch obiecuje również sprawną obsługę sprzedawców, a sprzedawca w razie potrzeby może skorzystać z pomocy opiekuna kategorii, który przeprowadzi go przez procesy na platformie od A do Z. „Stawiamy na komfort sprzedawców. Nasi konsultanci regularnie odpowiadają na setki zgłoszeń i zapytań. We wszystkim pomożemy”. Jako sprzedawca mamy mieć też wpływ na to, w jaki sposób nasze produkty wyświetlają się klientom na liście ofert.

Bardzo istotnym elementem wszystko.pl ma być również oprogramowanie Comarch ERP oraz przejrzysty proces zakupowy, wspomagany przez sprawną wyszukiwarkę, co pomoże użytkownikom szybko i sprawnie znaleźć pożądane produkty.  

Brzmi to intrygująco, ale w ostatnich latach było kilka prób detronizacji Allegro i jeszcze nikomu się to nie udało. Zobaczymy, jak będzie tym razem.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: wszystko.pl - nowa platforma zakupowa wystartuje pod koniec czerwca. Allegro ma powody do obaw

 0