WWDC 2017 - poznaliśmy nowości w macOS High Sierra

WWDC 2017 - poznaliśmy nowości w macOS High Sierra

Właśnie zaczęło się coroczne wydarzenie Worldwide Developers Conference organizowane przez Apple. Już padły pierwsze ważne ogłoszenia, w tym te dotyczące nowej wersji macOS, zwanej High Sierra.

Przede wszystkim Apple w nadchodzącej aktualizacji odświeży API Metal (do wersji oznaczonej numerem 2), który zapewni dziesięciokrotnie wyższą wydajność graficzną.  Przełoży się to też na większą responsywność systemu. Nvidia jakiś czas temu udostępniła sterowniki dla kart opartych na architekturze Pascal, co umożliwi podłączanie wysokowydajnych jednostek GPU za pomocą złącza Thunderbolt 3 do MacBooków. Karty AMD także będą kompatybilne. Do tej pory korzystanie z eGPU nie było możliwe, a więc jest to dosyć istotna nowość. System macOS od teraz będzie także wspierał środowisko VR. Co więcej, kodek HEVC (h.265) będzie domyślnie obsługiwany systemowo i zastąpi on poprzednika h.264. Dzięki niemu rendering w profesjonalnych narzędziach edycyjnych będzie efektywniejszy.

Najważniejszą zmianą w macOS High Sierra jest prawdopodobnie wprowadzenie obsługi zewnętrznych kart graficznych dzięki dobrodziejstwom API Metal 2

Gigant z Cupertino chwali się również nową wersją przeglądarki Safari, która zdaniem firmy będzie najwydajniejszą aplikacją tego typu na rynku - 80% szybszą od Google Chrome. Ma ona charakteryzować się znacznie poprawioną wydajnością w środowisku JavaScript oraz używaniem algorytmów AI celem zabezpieczenia przed inwazyjnymi ciasteczkami i zapobiegania niepożądanego śledzenia. Ponadto, domyślny klient email otrzyma funkcjonalność splitscreen - zawartość naszej skrzynki odbiorczej będziemy widzieć z jednej strony, a nową wiadomość napiszemy w sąsiadującym okienku. Aplikacja Photos od teraz będzie używać ulepszonych algorytmów uczenia maszynowego celem lepszego rozpoznawania twarzy i sortowania zdjęć. macOS High Sierra zostanie udostępniony pod koniec tego roku i poprzedzony betą dla deweloperów, zaczynającą się już dzisiaj, a następnie publiczną betą pod koniec tego miesiąca.

Pokaż / Dodaj komentarze do: WWDC 2017 - poznaliśmy nowości w macOS High Sierra

 0