Wyciek prezentuje tablety z serii Galaxy Tab S7. Mniejszy model bez AMOLEDa

Wyciek prezentuje tablety z serii Galaxy Tab S7. Mniejszy model bez AMOLEDa

Samsung potwierdził już konferencję Unpacked 2020 na 5 sierpnia, ale jeśli tak dalej pójdzie, to żadne z urządzeń, których prezentacja zaplanowana została na ten dzień, nie będzie stanowić dla nas niespodzianki. Poznaliśmy już większość szczegółów głównej gwiazdy tego wydarzenia, czyli serii smartfonów Galaxy Note 20, a teraz do sieci wyciekły rendery i specyfikacje tabletów z serii Galaxy Tab S7, które również ujawnione zostaną oficjalnie na konferencji Unpacked. Z przecieku wynika, że tym razem otrzymamy dwa tablety, standardowy Galaxy Tab S7 i większy S7 Plus, ale różnica pomiędzy nimi nie sprowadza się tylko do rozmiaru wyświetlacza. Co więcej, zapewne nie wszyscy będą zadowoleni ze zmian wprowadzonych w bazowym modelu, choć nie da się ukryć, że nowości Samsunga zapowiadają się na najciekawsze androidowe tablety tego roku, rzucając rękawice iPadom od Apple.

Do sieci wyciekły rendery i specyfikacje tabletów z serii Galaxy Tab S7, które również ujawnione zostaną oficjalnie na konferencji Unpacked.

I tak, z przecieków wynika, że standardowy Galaxy Tab S7 oferować będzie 11-calowy wyświetlacz, ale będzie to panel LCD, zamiast typowego dla tej serii AMOLEDa. W tym przypadku producent zdecydować miał się bowiem na szybkość matrycy, oferując nam odświeżanie na poziomie 120 Hz. Jeśli jesteśmy fanami głębokiej czerni AMOLEDów, to będziemy musieli zapłacić więcej za 12,4-calowy Galaxy Tab S7+. Kolejna różnica pomiędzy modelami to czytnik linii papilarnych, w mniejszym tablecie ten umieszczono na bocznej krawędzi, a w większym zintegrowano z ekranem. Jeśli zaś chodzi o wydajność, to tu nie powinno być większych różnić, ponieważ w obu przypadkach otrzymać mamy procesor Snapdragon 865 Plus, co najmniej 6 GB pamięci RAM i 128 GB na dane. Nie zabraknie też opcjonalnego modemu 5G, a za możliwości fotograficzne obu tabletów odpowiadać mają 13 MP aparat główny i 5 MP jednostka szerokokątna. Oczywiście nie zabraknie też rysika S-Pen o zredukowanym lagu (podobnie jak w Note 20).

Zdaje się również, że Samsung będzie chciał jeszcze w większym stopniu zrealizować swój plan przeobrażenia tabletów Galaxy Tab w swoiste pecety. Oba urządzenia wspierać będą funkcję bezprzewodową DeX, która pozwala zmienić je w komputery stacjonarne. Nie będziemy nawet potrzebować żadnych zewnętrznych peryferiów, ponieważ etui ze zintegrowaną klawiaturą posiadać ma większy trackpad i pełnowymiarowe klawisze. Grafiki prezentujące Galaxy Tab S7 sugerują, że design nie ulegnie zmianie. W obu przypadkach otrzymamy płaskie metalowe krawędzie oraz wciąż relatywnie grube obramowanie wokół ekranu. Nie znamy jednak cen nowych tabletów Samsunga i te poznamy zapewne dopiero 5 sierpnia.   

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wyciek prezentuje tablety z serii Galaxy Tab S7. Mniejszy model bez AMOLEDa

 0