Wyciekł ASUS ROG Phone 5. Smartfon otrzymał dodatkowy ekran na tylnym panelu

Wyciekł ASUS ROG Phone 5. Smartfon otrzymał dodatkowy ekran na tylnym panelu

ASUS był jednym z pierwszych producentów, którzy postanowili wypuścić na rynek gamingowy smartfon i trzeba przyznać, że modele z serii ROG Phone wyróżniają się nie tylko imponującą wydajnością, ale i stylistyką oraz wsparciem dla dodatkowych akcesoriów. Wygląda też na to, że ich sprzedaż jest na tyle zadowalająca, że tajwański producent nie zamierza rezygnować z tej linii, a przynajmniej w najbliższym czasie, bo z najnowszych przecieków wynika, że wkrótce możemy doczekać się oficjalnej prezentacji następcy ubiegłorocznego ROG Phone 3. Co ciekawe jednak, ten nazywać ma się ROG Phone 5, a nie jak sugerowałaby typowa numeracja kolejnych generacji, ROG Phone 4. Wynika to zapewne z chińskiego przesądu odnośnie cyfry 4, która oznaczać ma w tym kraju śmierć. 

Mukul Sharma opublikował na Twitterze zdjęcia smartfona ASUS ROG Phone 5, które prezentują chyba największą zmianę w designie tej gamingowej serii.

Mukul Sharma opublikował na Twitterze zdjęcia smartfona ASUS ROG Phone 5, które prezentują chyba największą zmianę w designie tej gamingowej serii. Mowa tu o dodatkowym wyświetlaczu na tylnym panelu, w postaci niewielkiego paska. Wygląda na to, że będziemy mogli spersonalizować treści wyświetlane na tym ekranie, choć zdaje się, że będzie miał on jedynie charakter podglądowy i nie będziemy obsługiwać go dotykiem. Wyświetlacz umieszczono w miejscu, w którym tradycyjnie znajdowało się podświetlane logo ROG. W sieci pojawił się też filmik, który pokazuje, że ekran wyświetla np. alerty dla gier i powiadomienia. nubia Z20 z 2019 oferowała podobne rozwiązanie, ale w tym modelu tylny ekran był w pełni funkcjonalny.   

Kolejna widoczna zmiana w smartfonie ASUSa to brak widocznych otworów wentylacyjnych na tylnym panelu. Nie wiemy, czy oznacza to, że te przeniesiono na metalową ramkę, jak w RedMagic 5G czy może całkowicie z nich zrezygnowano. Widoczne jest także symetryczne obramowanie nad i pod ekranem, choć ramki zdają się smuklejsze niż ostatnio. Poza tym nowy ROG Phone oferować ma wyświetlacz o częstotliwości odświeżania 144 Hz, procesor Snapdragon 888 oraz baterię o pojemności 6000 mAh z szybkim ładowaniem o mocy 65 W. Nie wiemy, kiedy telefon będzie miał swoją premierę, ale patrząc po przeciekach spodziewać należy się jej wkrótce.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wyciekł ASUS ROG Phone 5. Smartfon otrzymał dodatkowy ekran na tylnym panelu

 0