Wyciekł benchmark chipu Apple M2 Pro. Wiemy, jak wypadł w teście GPU

Wyciekł benchmark chipu Apple M2 Pro. Wiemy, jak wypadł w teście GPU

Do sieci trafiły wyniki testu procesora Apple M2 Pro w programie Geekbench Metal. Układ graficzny pracujący na pokładzie tego chipu zdobył 52792 punkty. Oznacza to, że jest zaledwie o 12% wolniejszy niż GPU zintegrowane z układem M1 Max. Wspomniany M2 Pro był częścią nowego Maca mini.

Wraz z debiutem nowych komputerów od Apple, swoją premierę miały również kolejne chipy z serii M2. Oprócz następnej generacji MacBooków Pro, gigant z Cupertino odświeżył również serię niewielkich komputerów z rodziny Mac mini. To kompaktowe urządzenie może być wyposażone albo w podstawową wersję procesora M2, albo w mocniejszą wersję z dopiskiem Pro. Wydajniejsza opcja została już przetestowana, a wyniki trafiły do sieci. Zanim jednak do nich przejdziemy, warto przyjrzeć się informacjom zawartym w samym programie. To, że faktycznie mówimy o nowym Macu mini potwierdza nazwa modelu "Mac14, 12". Urządzenie wyposażono w 16 GB pamięci RAM, a całość pracowała pod kontrolą systemu MacOS 13.2.

W benchmarku Geekbench Metal, zintegrowany układ graficzny chipu M2 Pro uzyskał 52792 punkty. Dla porównania, M1 Max zdobył w tym samym teście 59345 punktów. Mówimy zatem o 12-procentowej przewadze starszego układu.

Apple M2 Pro Geekbench Metal

Źródło: Geekbench

 

W benchmarku Geekbench Metal, zintegrowany układ graficzny chipu M2 Pro uzyskał 52792 punkty. Dla porównania, M1 Max zdobył w tym samym teście 59345 punktów. Mówimy zatem o 12-procentowej przewadze starszego układu. Różnice wynikają z faktu, iż M2 Pro posiada 19 rdzeni GPU, podczas gdy M1 Max oferuje ich nieco więcej, bo 24. Według wcześniejszych przecieków, M2 Pro jest z kolei o 20% lepszy w kwestii wydajności CPU.

Trzeba jednak pamiętać, że wciąż mówimy o wynikach z benchmarków. Wydajność prezentowana w programach użytkowych może być nieco inna. Z chipu M2 Pro korzystają także najnowsze MacBooki Pro, jednak istnieje szansa, że to Mac mini będzie oferował nieco lepsze osiągi z uwagi na możliwość wykorzystania bardziej rozbudowanego systemu chłodzenia. Więcej szczegółów o nowych produktach Apple poznamy już w najbliższym czasie.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wyciekł benchmark chipu Apple M2 Pro. Wiemy, jak wypadł w teście GPU

 0