Wyciekł nowy devkit Xboxa. To może być wariant Pro

Wyciekł nowy devkit Xboxa. To może być wariant Pro

PlayStation 5 Pro było tematem licznych przecieków w ostatnich tygodniach, a w szczególności dniach. Różne źródła podały specyfikację konsoli, a w Sony podobno rozpoczęło nawet dochodzenie w sprawie źródła przecieków. Jeśli zaś chodzi o Xboxa, to w ostatnim czasie panowała cisza — przynajmniej do teraz, bo i w tym temacie pojawiły się nowe informacje. 

Na portalu Xbox News for Koreans pojawiło się zdjęcie nowego devikitu Xboxa w Korei Południowej. Zrzut ekranu opublikowany na X pokazuje, że nowy XDK przeszedł certyfikację Nation Radio Research Agency. 

Na portalu Xbox News for Koreans pojawiło się zdjęcie nowego devikitu Xboxa w Korei Południowej.

Według Xbox News for Koreans wszystkie urządzenia elektroniczne muszą posiadać certyfikat tej narodowej agencji, aby stwierdzić, że nie będą szkodzić falom radiowym. Brak certyfikatu urządzenia oznacza, że ​​nie można go używać na terenie kraju. W rezultacie co najmniej trzy wcześniejsze zestawy Xbox Developer Kit zostały zatwierdzone przez ten urząd. Dotyczyło to Xbox One X i Xbox Series X|S. 

Czym konkretnie jest ten nowy devkit, można się tylko domyślać. Może to być jeden z projektów, o których mówiły ostatnie plotki, na przykład przenośny Xbox lub całkowicie cyfrowy Xbox Series X. Inną możliwością, choć mniej prawdopodobną, jest Xbox Series Pro. Sądząc po komentarzach Sarahy Bond podczas ostatniej aktualizacji biznesowej, prawdopodobnie nie będzie to też konsola nowej generacji. Jak wspomniała, nowe urządzenie zostanie pokazane w te wakacje, natomiast konsola nowej generacji zadebiutować ma w późniejszym terminie. 

Na chwilę obecną nie jesteśmy przekonani, czy Microsoft w ogóle zdecyduje się na mocniejszego Xboxa obecnej generacji, który stanie w szranki z PS5 Pro, a informatorzy też nie są tu zgodni (w odróżnieniu od nowej konsoli Sony). Co prawda zbliżająca się premiera GTA 6 na pewno jest dobrym powodem dla swoistego Xboxa Pro, bo wielu graczy zapewne będzie chciało doświadczyć tego tytułu na możliwie najmocniejszym sprzęcie, ale częściej spekulacje wspominają o innych opcjach, począwszy od odświeżonej konsoli Xbox Series X w kolorze białym, bez obsługi płyt, po plotki dotyczące handhelda Xbox. Pomimo różnych teorii nie jest jasne, czym dokładnie będzie to nowe urządzenie. Zapewne jednak wkrótce pojawi się więcej informacji, które lepiej nakreślą nam obraz sytuacji

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wyciekł nowy devkit Xboxa. To może być wariant Pro

 0