Wyciekł nowy Oculus Quest. Premiera już wkrótce?

Wyciekł nowy Oculus Quest. Premiera już wkrótce?

Do sieci wyciekły właśnie zdjęcia i oficjalne rendery prasowe następcy headsetu wirtualnej rzeczywistości Oculus Quest. Fotografie i grafiki ukazują urządzenie, które zdaje się być wyraźnie mniejsze od poprzednika, co przełożyć może się na większy komfort użytkowania gogli. Sprzęt wydaje się prezentować też bardziej stylowo, co wynikać może z chęci trafienia z produktem nie tylko do entuzjastów nowych technologii, ale i mainstreamowego klienta. Warto przypomnieć, że Oculus Quest jest pierwszym samodzielnym headsetem VR firmy. Ten nie tylko został wyceniony niżej niż Rift, ale w odróżnieniu od niego nie wymaga połączenia z PC, by korzystać z jego możliwości. Niedługo po premierze Oculus dodał jednak opcję podłączenia do PC, jak w Rift, do tego urządzenie oferuje innowacyjną technologię śledzenia dłoni użytkownika, przez co jest bardziej wszechstronnym headsetem, nazywanym przez producenta goglami „all-in-one”.

WalkingCat sugeruje na Twitterze, że debiut nowej wersji gogli Oculus Quest planowany jest na 15 września.

Wyciekł nowy Oculus Quest. Premiera już wkrótce?

Nowa wersja Oculus Quest nie jest jednak zupełną niespodzianką, ponieważ informacje na jej temat przewijały się w ostatnim czasie w nieoficjalnych doniesieniach. Co więcej, po dość niespodziewanym sukcesie pierwszego modelu Quest, logicznym posunięciem wydaje się wypuszczenie na rynek następcy, który koncentrować będzie się na funkcjach, które przyczyniły się do popularności oryginału. Agencja Bloomberg już w maju donosiła o takowym produkcie, podając, że nie będzie to zupełnie nowy sprzęt, a jedynie usprawniona wersja obecnego. Jego wymiary i waga mają zostać zredukowane o ok. 10-15%, by gogle były wygodniejsze w trakcie użytkowania. Co więcej, odświeżanie ekranu może zostać zwiększone z obecnych 72 Hz do 90 Hz lub nawet 120 Hz. Biorąc jednak pod uwagę, że podstawowe komponenty nie doczekają się drastycznej zmiany, urządzenie może mieć problem z wyciśnięciem tak wielu kl./s w niektórych grach, ale przyda się to po podłączeniu go do PC.

Wyciekł nowy Oculus Quest. Premiera już wkrótce?

Anonimowe źródła agencji Bloomberg wspominały również, że nowy Oculus Quest miał trafić do sprzedaży pod koniec obecnego roku (w sezonie przedświątecznym), ale ze względu na pandemię koronawirusa jego premiera została przesunięta na przyszły rok. Nowsze doniesienia Nikkei Asian Review sugerowały zaś, że sprzęt wkrótce trafić ma do masowej produkcji, co oznaczałoby, że Oculus (warto dodać, że firma należy do Facebooka) rzeczywiście planował premierę na ten rok. WalkingCat sugeruje nawet, że debiut planowany jest na 15 września, więc wkrótce powinniśmy przekonać się kto ma racje. Warto też zwrócić uwagę, że nowe urządzenie jest białe, a nie jak czarne, jak większość dotychczasowych gogli tego producenta (jednie Oculus Go był biały). Nie wiemy też, jaka będzie cena nowej wersji Quest, ale spodziewać można się kwoty rzędu 400 USD, jak za dotychczasowy model.    

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wyciekł nowy Oculus Quest. Premiera już wkrótce?

 0