Wyciekł slajd Intela zdradzający wzrost wydajności oferowany przez Arrow Lake-S

Wyciekł slajd Intela zdradzający wzrost wydajności oferowany przez Arrow Lake-S

Jeden z członków forum AnandTech udostępnił slajd, który zdradza szczegóły na temat procesorów z rodziny Arrow Lake-S. Zawarte na nim informacje mówią zarówno o wzroście wydajności jednordzeniowej, jak i wielordzeniowej.

Przecieki zdradzają wzrost wydajności Arrow Lake-S

W internecie nic nie ginie i czasami uda się "odkopać" coś naprawdę interesującego. Jak dostrzegł portal VideoCardz, na forum AnandTech, jeden z jego członków udostępnił slajd, który najprawdopodobniej wyciekł od Intela. Dotyczy on procesorów z rodziny Arrow Lake-S dla komputerów stacjonarnych. Niestety slajd nie zawiera zbyt wielu informacji, a znaczna część z nich została zamazana.

W sekcji nazwanej "Ultimate Gaming Performance" znalazły się informacje mówiące, że z nowymi rdzeniami wydajnościowymi i energooszczędnymi, wydajność jednordzeniowa wzrasta do 5%, a wielordzeniowa nawet o 15%.

Intel Arrow Lake-S

Tym co jednak pozostało widoczne jest podpunkt zdradzający szczegóły na temat wydajności. W sekcji nazwanej "Ultimate Gaming Performance" znalazły się informacje mówiące, że z nowymi rdzeniami wydajnościowymi i energooszczędnymi, wydajność jednordzeniowa wzrasta do 5%, a wielordzeniowa nawet o 15%. W porównaniu wzięto najpewniej pod uwagę 14. generację dekstopowych procesorów Intela znaną również jako Raptor Lake Refresh.

Jest też wzmianka o kartach graficznych Battlemage

Na omawianym slajdzie znalazło się coś jeszcze. To podpunkt mówiący o serii dedykowanych kart graficznych nowej generacji noszącej nazwę Battlemage. Wygląda zatem na to, że kolejna rodzina GPU Intela faktycznie będzie gotowa mniej więcej w tym okresie, kiedy zadebiutuje seria Arrow Lake-S. Przypomnijmy, że obie linie produktów, Arrow Lake-S oraz Battlemage, mają zostać wprowadzone gdzieś w drugiej połowie 2024 roku.

A jeśli chodzi o szczegóły dotyczące tytułowej rodziny CPU, wraz z nimi pojawić ma się nowy socket LGA-1851. Same procesory będą natomiast wykonywane z użyciem litografii Intel 20A. Pojawić mają się także nowe architektury rdzeni, czyli Lion Cove dla jednostek wydajnościowych i Skymont dla energooszczędnych. Zanim jednak pojawi się Arrow Lake-S czeka nas jeszcze zbliżająca się wielkimi krokami premiera 14. generacji. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wyciekł slajd Intela zdradzający wzrost wydajności oferowany przez Arrow Lake-S

 0