Wyciekła specyfikacja Galaxy Book 4 Ultra. Konkurencja dla MacBooka?

Wyciekła specyfikacja Galaxy Book 4 Ultra. Konkurencja dla MacBooka?

Wychodzi na to, że Samsung szykuje co najmniej dwa nowe laptopy, które sprzedawane będą pod nazwą Galaxy Book 4 Ultra. W sieci pojawiła się specyfikacja kolejnego modelu wyposażonego w procesor Intel Core Ultra 7 i dedykowaną kartę graficzną NVIDIA GeForce.

Kolejny Galaxy Book 4 Ultra

Zdaje się, że właśnie poznaliśmy kolejny wariant laptopa Galaxy Book 4 Ultra. Dlaczego kolejny? Ano dlatego, że już w połowie listopada opublikowane zostały specyfikacje łącznie 5 nowych modeli z tej serii. Według tych przecieków, Galaxy Book 4 Ultra został wyposażony między innymi w procesor Intel Core Ultra 9 185H oraz kartę graficzną NVIDIA GeForce RTX 4070 (oczywiście w laptopowym wydaniu). Teraz na chińskim mikroblogu dostrzeżony został Galaxy Book 4 Ultra z nieco inną, słabszą specyfikacją. Jego sercem jest Intel Core Ultra 7 155H. Ponadto, zamiast GeForce'a RTX 4070, na pokładzie znajduje się dużo niżej pozycjonowany GeForce RTX 4050 z 6 GB pamięci VRAM.

Podsumowując, wygląda zatem na to, że pod nazwą Galaxy Book 4 Ultra nie będzie krył się tylko jeden komputer, a co najmniej dwa.

Dalsza specyfikacja wydaje się jednak już pokrywać. Ponownie widzimy bowiem chociażby 32 GB RAM w standardzie LPDDR5 oraz dysk PCIe o pojemności 1 TB (w tym przypadku model od WD). Ta sama jest również rozdzielczość ekranu, czyli 2800 x 1800. Sama matryca oferuje też odświeżanie 120 Hz. Ze specyfikacji wynika jeszcze, iż za bezprzewodowe połączenie z siecią odpowiadać będzie tutaj moduł obsługujący Wi-Fi 6E.

Kiedy premiera?

Podsumowując, wygląda zatem na to, że pod nazwą Galaxy Book 4 Ultra nie będzie krył się tylko jeden komputer, a co najmniej dwa. Różnice mogą sprowadzać się właśnie do znajdującego się wewnątrz procesora i towarzyszącej mu karty graficznej. Pozostałe komponenty czy nawet obudowa i jej części składowe mogą pozostać dokładnie takie same.

Nowa generacja laptopów Galaxy Book zapowiada się jako ciekawa odpowiedź na MacBooki od Apple. Samsung może przekonać klientów, którzy niekoniecznie muszą używać systemu macOS. Byle tylko ceny nie były porównywalne do tych, które trzeba zapłacić za laptopy od Apple. Jeżeli chodzi o premierę serii Galaxy Book 4, to oficjalnego ogłoszenia należy spodziewać się w środę 17 stycznia. Przewiduje się bowiem, że właśnie na ten dzień zaplanowane będzie wydarzenie Galaxy Unpacked, w trakcie którego oprócz nowych smartfonów Galaxy S24 najpewniej zobaczymy również komputery Galaxy Book 4.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wyciekła specyfikacja Galaxy Book 4 Ultra. Konkurencja dla MacBooka?

 0