Wyciekła specyfikacja Galaxy Note 10 i Galaxy Note 10+

Wyciekła specyfikacja Galaxy Note 10 i Galaxy Note 10+

Samsung od lat słynie z nieskutecznego ukrywania swoich produktów przed przeciekami, szczególnie jeśli chodzi o flagowe smartfony, co tylko potwierdza przypadek nadchodzących modeli z serii Galaxy Note 10. Wcześniej mieliśmy bowiem okazję przyjrzeć się ich wyglądowi na oficjalnych renderach prasowych, a teraz dobrze znany w środowisku (a przy tym wiarygodny jako źródło) Evan Blass (aka @evleaks) dostarczył nam szczegółów specyfikacji nadchodzących high-endowych telefonów Samsunga. Potwierdził on tym samym część detali znanych już wcześniej, ale ujawnił także kilka zupełnie nowych informacji odnośnie Galaxy Note 10 oraz Galaxy Note 10+ i wygląda na to, że biznesowe flagowce koreańskiego giganta powinny spełnić oczekiwania wymagających użytkowników, przynajmniej w zakresie oferowanej wydajności.

Galaxy Note 10 oraz Galaxy Note 10+ powinny spełnić oczekiwania wymagających użytkowników, przynajmniej w zakresie oferowanej wydajności.

Blass potwierdził rozmiar ekranu Note 10, który wynosić ma 6,3 cala, a przy okazji dowiedzieliśmy się, że Samsung sięgnie tu po panele AMOLED o odświeżaniu 60 Hz (szkoda, że nie zdecydował się choćby na 90 Hz). Note 10 wyposażony ma być w 8 GB pamięci RAM i 256 GB na dane w podstawowej konfiguracji, pojemność baterii wynosić ma tu zaś 3600 mAh. Co ciekawe, pomimo iż poprzednie doniesienia sugerowały, że należy się spodziewać procesora Snapdragon 855, to Blass wskazuje, że otrzymamy jednak jego ulepszoną wersję Snapdragon 855 Plus, choć warto dodać, że na większości globalnych rynków dostępna będzie wersja z układem Exynos 9825. Wbrew temu, co podawały poprzednie przecieki, Blass informuje także, że nie tylko wersja Note 10+ otrzyma superszybkie ładowanie o mocy 45 W, ale także podstawowy wariant smartfona będzie mógł skorzystać z tej technologii, wraz z 15 W odwrotnym ładowaniem bezprzewodowym (telefon robić będzie za bezprzewodowy powerbank).

Zdaniem @evleaks Note 10+ otrzyma slot na karty microSD, co oznaczać można, że w zwykłym Note 10 takowego nie uświadczymy. Poza tym oba modele otrzymają rysik S Pen z obsługą gestów w powietrzu (air gestures). Blass potwierdza też, że Note 10+ wyposażony zostanie w 6,8-calowy wyświetlacz i baterię o pojemności 4300 mAh. Swoje trzy grosze dorzucił także inny znany użytkownik Twittera, niejaki @onleaks, który ujawnia, że za możliwości fotograficzne w smartfonach odpowiadać będzie potrójny aparat tylny (12 MP podstawowy + 16 MP szerokokątny + 12 MP teleobiektyw). Telefony korzystać mają ponadto z pamięci na dane w standardzie UFS 3.0, a w zestawie otrzymamy ładowarkę o mocy 25 W. Co ciekawe, jego zdaniem Galaxy Note10+ w podstawowej konfiguracji oferować ma 8 GB RAM i 256 GB na dane, a nie 12 GB RAM i 512 GB na dane, jak sugerowano wcześniej. Wariant z plusem doczekać ma się jednak dodatkowo sensora ToF, odpowiedzialnego za wykrywanie głębi. Przypominamy, że oficjalna prezentacja serii Note 10 spodziewana jest 7 sierpnia i wtedy będziemy mogli zweryfikować wszystkie szczegóły.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wyciekła specyfikacja Galaxy Note 10 i Galaxy Note 10+

 0