Wyciekła specyfikacja laptopa HP z kartą graficzną GeForce MX250

Wyciekła specyfikacja laptopa HP z kartą graficzną GeForce MX250

Wygląda na to, że NVIDIA szykuje się do gruntownego odświeżenia swojej oferty kart graficznych dla notebooków - tydzień temu donosiliśmy o wysokowydajnych mobilnych modelach GeForce RTX 2060, 2070, 2080 i 2080 Ti (w tym niskonapięciowych wersjach Max-Q), teraz zaś docierają do nas wieści o laptopowej grafice z drugiego końca spektrum oferty Zielonych. Chodzi tu o nowy model z podstawowej serii GeForce MX, która często trafia do ultrabooków czy notebooków, które nie mają gamingowego charakteru, ale pozwalać mogą na rozgrywkę w nieco bardziej wymagających tytułach niż iGPU od Intela. Najnowszy wyciek specyfikacji laptopa HP Zhan 66 Pro 14 G2 zdradza bowiem, że będzie on wyposażony w kartę graficzną GeForce MX250, czyli następcę popularnego modelu GeForce MX150.  

Najnowszy wyciek specyfikacji laptopa HP Zhan 66 Pro 14 G2 zdradza , że będzie on wyposażony w kartę graficzną GeForce MX250, czyli następcę popularnego modelu GeForce MX150.

Wyciekła specyfikacja laptopa HP z kartą graficzną GeForce MX250

GeForce MX250 wyposażone będzie w 2 GB pamięci VRAM typu GDDR5, co oznacza, że będzie pierwszą nową kartą graficzną NVIDII z tymi modułami, zamiast GDDR6, od czasu debiutu modeli z rodziny Turing. Trzeba jednak tu zaznaczyć, że nie mamy pewności, czy MX250 bazować będzie na nowej architekturze Zielonych, ale według źródeł portalu Videocardz, pojawiły się juz pierwsze ślady układów TU107 i TU108, które mają być wykorzystywane w rozwiązaniach najbardziej podstawowego poziomu, takich właśnie jak MX250. Na ten moment nie wiemy też, kiedy spodziewać się premiery tego GeForce’a, ale wydaje się, że zbliżające się dużymi krokami targi CES 2019 są ku temu idealną okazją, ponieważ producenci lubią chwalić się w Las Vegas nowymi produktami, w szczególności laptopami.

Według ostatnich doniesień, CES 2019 przyniesie nam również zapowiedź mobilnych kart graficznych z serii GeForce RTX, czyli modeli RTX 2060, 2070, 2080. Jak na razie nie mamy jeszcze pewności, czy pojawi się tu również GeForce RTX 2080 Ti, który wspomniany był powyżej, gdyż pojawiał się w przeciekach, ale wiele osób wątpi w jego istnienie, tym bardziej, że w przypadku benchmarków często testuje się mobilne platformy z desktopowymi komponentami. Jeśli zaś chodzi o sam laptop HP Zhan 66 Pro 14 G2, to zapowiada się on na ciekawego 14-calowego ultrabooka o niewielkiej wadze (1,6 kg) z procesorem Intel Core i5 lub i7 ósmej generacji, opcją szybkiego ładowania (50% w 30 minut) i klawiaturą odporną na zachlapanie. Więcej szczegółów znajdziecie na powyższej rozpisce ze specyfikacją.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wyciekła specyfikacja laptopa HP z kartą graficzną GeForce MX250

 0