Wyciekła specyfikacja tańszych wersji gogli Apple Vision Pro. Czego dotyczą cięcia?

Wyciekła specyfikacja tańszych wersji gogli Apple Vision Pro. Czego dotyczą cięcia?

Według najnowszych doniesień, Apple Vision Pro 2 – druga generacja zestawu VR/AR od firmy Apple – obecnie znajduje się w fazie rozwoju, ale już teraz do sieci wyciekły specyfikacje.

Mimo że pierwszy model Apple Vision Pro ma trafić do sprzedaży w 2024 roku, informacje wskazują, że firma już pracuje nad udoskonaloną wersją, prawdopodobnie dostępną w bardziej przystępnej cenie. Zgodnie z raportem MacRumors, powołującym się na anonimowe źródła, druga generacja zestawu Apple Vision Pro będzie wyposażona w dwa wyświetlacze Micro OLED z półautomatyczną regulacją rozstawu źrenic (IPD), kamerę TrueDepth, cztery kamery wizyjne komputerowe, dwie kamery RGB, dwie kamery low-light, oświetlacze podczerwieni oraz szereg czujników, takich jak żyroskop i akcelerometr, znanych z urządzeń mobilnych.

Apple Vision Pro 2 ma być tańszy, ale wciąż nie będzie tani...

apple vision pro

Raport sugeruje, że druga generacja Apple Vision Pro, o kodowej nazwie Project Alaska i wewnętrznym identyfikatorze N109, charakteryzuje się przeprojektowanym, bardziej płaskim pasem tylnym. Nowy pasek ma być prostszy w konstrukcji i estetycznie różnić się od tego zastosowanego w pierwszej generacji zestawu gogli, który został zaprezentowany podczas WWDC 2023.

Kolejna zmiana dotyczy lokalizacji głośników. W momencie prezentacji zestawu Vision Pro, firma ogłosiła, że nowy model będzie wyposażony w moduł audio umieszczony na skroniach użytkownika, z głośnikami skierowanymi w stronę ucha. Niemniej jednak, z najnowszego raportu wynika, że zestawy gogli drugiej generacji mogą zaskakująco w ogóle nie zawierać tych głośników, a zamiast tego obsługiwać zewnętrzne akcesoria audio.

Według informacji podanych przez Marka Gurmana z Bloomberga w biuletynie Power On w zeszłym miesiącu, Apple pracuje nad modelem zestawu Apple Vision z mniejszą liczbą czujników i niższą ceną. Jednym z potencjalnych uszczupleń funkcji może być brak EyeSight — funkcji wyświetlającej oczy użytkownika na zakrzywionym panelu OLED na zewnątrz zestawu słuchawkowego w trybie immersyjnym.

Raport sugeruje, że druga generacja Apple Vision Pro, ewentualnie nazwana Vision Pro 2, może zostać zaprezentowana przez firmę w 2026 roku. Niemniej jednak, warto zachować pewną ostrożność, ponieważ firma nie potwierdziła tych informacji. Gurman twierdzi, że cięcia pozwolą obniżyć cenę urządzenia do poziomu pomiędzy 1500 a 2500 dolarów - dla porównania obecna wersja wyceniana jest na 3500 dolarów.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wyciekła specyfikacja tańszych wersji gogli Apple Vision Pro. Czego dotyczą cięcia?

 0