Wyciekło 30 minut rozgrywki z Assassin`s Creed Valhalla

Wyciekło 30 minut rozgrywki z Assassin`s Creed Valhalla

Zapewne wielu z Was, podobnie jak i my, było mocno rozczarowanych prezentacją „rozgrywki” z Assassin’s Creed Valhalla w trakcie wydarzenia Microsoftu poświęconego nadchodzącym grom na Xbox Series X. Okazało się bowiem, że zamiast obiecanego gameplayu otrzymaliśmy zwiastun bazujący na silniku gry, który jednak niewiele miał wspólnego z tym, co sami będziemy robić w nowym Assassin’s Creed. Pora nadrobić jednak te zaległości, ponieważ przed wydarzeniem UbiForward, które planowane jest na 12 lipca, do sieci wyciekł całkiem długi materiał prezentujący pół godziny rozgrywki z Assassin’s Creed, który daje nam już całkiem niezły obraz tego, jak będzie się grało w ten tytuł. Oglądając poniższy materiał można wysunąć wniosek, że Valhalla nie przyniesie rewolucji w formule, którą seria rozpoczęła wraz z Origins, choć nowych elementów oczywiście nie zabraknie.

Do sieci wyciekł całkiem długi materiał prezentujący rozgrywkę z Assassin’s Creed, który daje nam już całkiem niezły obraz tego, jak będzie się grało w ten tytuł.

Powyższe wideo prezentuje 30 minut zapisu z rozgrywki z Assassin’s Creed Valhalla. Z racji tego, że materiał wyciekł do sieci, a nie pochodzi bezpośrednio od Ubisoftu, jego jakość pozostawia wiele do życzenia, w związku z tym trudno jednoznacznie oceniać oprawę graficzną, choć raczej nie należy nastawiać się na next-genową rewolucję. W grze wcielimy się w Eivora, czyli wikinga, który bierze udział w najazdach na Anglię, a gracze będą mogli cieszyć się nowymi funkcjami, takimi jak budowanie osad, najazdami na wrogie miejscowości, zwiększanie swojej mocy czy rozszerzanie swoich wpływów. Trzeba przyznać, że rozgrywka pozostawia nieco do życzenia i widać, że walka wymaga już unowocześnienia, podobnie jak niektóre animacje (choćby uniki czy kopanie przeciwników), ale jest zbyt wcześnie, by oceniać ten tytuł. Wiele elementów przypomina to, co znamy z poprzednich części, w tym interfejs, bitwy, rozwój umiejętności czy system walki.  

Przypominamy, że Assassin’s Creed Valhalla zadebiutuje w tym roku i trafi zarówno na systemy nowej, jak i obecnej generacji. Ubisoft nie zdradził jeszcze, czy pecetowa wersja gry będzie odpowiadać next-genowej czy też nie, ale niewykluczone, że powtórzy się tu sytuacja z FIFA 21 i NBA 2K21, które w przypadku edycji na blaszaki bazować będą na obecnej generacji. Więcej szczegółów powinniśmy poznać 12 lipca w czasie konferencji UbiForward, gdzie zapewne otrzymamy pokaz rozgrywki zarówno z Assassin’s Creed Valhalla, jak i Watch Dogs Legion. Z przecieków wynika także, że Ubisoft może zaskoczyć nas pokazem Far Cry 6.    

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wyciekło 30 minut rozgrywki z Assassin`s Creed Valhalla

 0