Wyciekło zdjęcie devkitu PS5. Czy tak będzie wyglądać konsola Sony?

Wyciekło zdjęcie devkitu PS5. Czy tak będzie wyglądać konsola Sony?

W ostatnim czasie Sony zdecydowało się ujawnić przybliżony termin premiery oraz oficjalną nazwę swojej nowej konsoli, którą będzie oczywiście PlayStation 5. Według japońskiego giganta sprzęt trafi do sklepów pod koniec przyszłego roku, a więc w niemal identycznym czasie co konkurencyjny Project Scarlett. Rywalizacja więc ponownie zapowiada się dość interesująco. W sieci dotychczas pojawiło się kilka rednerów przedstawiających teoretyczny wygląd PS5. Tym razem jednak udostępniono nie zwykłą grafikę, ale zdjęcie mające prezentować wersję devkit urządzenia, którą otrzymały studia deweloperskie na całym świecie. Fotografię najprawdopodobniej wykonano dziesięć dni temu przez jednego z twórców, a za jej wyciek odpowiada autor kanału na YouTube, ZONEofTECH.

W sieci udostępniono zdjęcie przedstawiające wersję deweloperską konsoli PlayStation 5.

Wyciekło zdjęcie devkitu PS5. Czy tak będzie wyglądać konsola Sony?

Co ciekawe najnowszy wyciek pokrywa się z patentem odkrytym jakiś czas temu przez stronę LetsGoDigital. Oprócz tego wspomniane zdjęcie dostarcza nam informacji odnośnie obecnych w konsoli portów oraz przycisków. Oczywiście należy mieć na uwadze, że nawet jeśli fotografia jest prawdziwa to prezentuje wydanie devkit, a jak pokazała historia takowe różni się od wersji, która finalnie trafia w ręce zwykłych użytkowników. Chociaż z drugiej strony pewien schemat może zostać wykorzystany także w detalicznym wydaniu. 

Bez wątpienia jednak PlayStation 5 zapowiada się na bardzo ciekawego przedstawiciela kolejnej generacji. Jak wiemy zarówno PS5, jak i Project Scarlett dostaną wydajne dyski SSD mające skrócić czas wczytywania gier. Do tego zgodnie z niedawnymi przeciekami piątka może zaoferować wsteczną kompatybilność nie tylko z poprzednim urządzeniem, ale wszystkimi konsolami Sony. Innowacji doczeka się również kontroler, który posiada technologię haptyczną zastępującą klasyczne drgania stosowane w padach. Mimo postępującej cyfryzacji gier wideo oraz rosnącej popularności usług abonamentowych japoński producent dostarczy nam napęd Blu-ray.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wyciekło zdjęcie devkitu PS5. Czy tak będzie wyglądać konsola Sony?

 0