Wyciekło zdjęcie płyty głównej Gigabyte Aorus TRX40 dla Threadripperów 3000

Wyciekło zdjęcie płyty głównej Gigabyte Aorus TRX40 dla Threadripperów 3000

Ciemne i mocno ziarniste zdjęcie pokazuje pierwszą płytę główną z gamingowej linii Aorus Gigabyte, która obsłuży nawet 64-rdzeniowy procesor HEDT Threadripper 3000. Zdjęcie opublikował serwis VideoCardz i rzekomo jest to właśnie produkt Aorus z segmentu premium. Po bliższym przyjrzeniu się zdjęciu, możemy wyraźnie zobaczyć, że gniazdo procesora wygląda identycznie jak w poprzednich konstrukcjach TR4 Threadripper, zgodnie z plotkami prawdopodobnie będzie to gniazdo TR+ lub TR4+ . Jednak nie ma jeszcze potwierdzenia odnośnie nazewnictwa gniazd, ani nawet wstecznej kompatybilności ze starszymi płytami głównymi. Mamy nadzieję, że AMD będzie kontynuować tradycję wspierania starszych produktów również w przypadku procesorów opartych o Zen 2.

W sieci pojawiło się zdjęcie płyty głównej, która najprawdopodobniej należy do linii Aorus i jest przeznaczona nadchodzącym Threadripperom. Warto zwrócić uwagę na rozbudowane chłodzenie, włącznie z wentylatorem.

Płyta główna Aorus TRX40 wygląda na format E-ATX, w przeciwieństwie do poprzedniej platformy X399, która dostarczana była w standardowym formacie ATX. Płyta główna zawiera osiem gniazd DDR, które zapewniają obsługę czterech kanałów pamięci  i cztery gniazda PCIe x16. Dodatkowo w prawym dolnym rogu płyty głównej można zobaczyć dodatkowe złącze zasilania. W tym  ujawnionym obrazie warto jeszcze zwrócić uwagę na duży radiator pokrywający VRM. Wygląda na to, że doskonale sprawdzające się w innych konstrukcjach chłodzenie Gigabyte, zostanie zaimplementowane również w tym projekcie, co może wskazywać na wysokie TDP serii Threadripper 3000 - a plotki mówią, że może ono sięgać nawet 280 W. 

Duży radiator zakrywa chipset i wygląda na to, że ma dodatkowo zintegrowane aktywne chłodzenie. W tym momencie oficjalna data wydania AMD Threadripper 3000 nie została jeszcze ujawniona przez producenta. Jednak ostatnie pogłoski sugerują, że AMD ujawni nowe procesory Threadripper oparte na Zen 2 już 5 listopada, a w sklepach pojawią się one około 2 tygodni później.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wyciekło zdjęcie płyty głównej Gigabyte Aorus TRX40 dla Threadripperów 3000

 0