Wyciekło zdjęcie płyty MSI Z370 GODLIKE GAMING dla Intel Coffee Lake

Wyciekło zdjęcie płyty MSI Z370 GODLIKE GAMING dla Intel Coffee Lake

W Internecie pojawiło się zdjęcie płyty głównej MSI Z370 GODLIKE GAMING, przygotowywanej pod kątem nadchodzących procesorów Coffee Lake. To aktualnie najbardziej rozbudowana konstrukcja tego typu spośród ujawnionych modeli.

Jak widać, MSI Z370 GODLIKE GAMING bazuje na laminacie formatu E-ATX, którego główny element stanowi socket LGA 1151, umieszczony w towarzystwie aż 18-fazowej sekcji zasilania. Liczba poszczególnych interfejsów i złącz, jak przystało na konstrukcję z najwyższej półki, jest doprawdy imponująca. Producent zadbał m.in. o cztery wzmocnione sloty PCI-Express 3.0, pięć złącz M.2, kartę sieci bezprzewodowej z zewnętrznymi antenami, rozbudowany podsystem audio (XTREME AUDIO DAC) oraz bogatą baterię diod LED. Co więcej, warto też zwrócić uwagę na 6-pinowe złącze zasilania w sekcji kart rozszerzeń, fizyczne przyciski sterowania z wyświetlaczem POST i wreszcie efektowną stylistykę całości.

Procesory Coffee Lake wprawdzie korzystają ze znanej już podstawki LGA 1151, ale do ich obsługi wymagana będzie płyta główna z chipsetem serii 300.

Dla przypomnienia - procesory Coffee Lake mają wykorzystywać socket LGA 1151, a więc w teorii dokładnie ten sam co obecne Kaby Lake i nieco starsze Skylake. Do ich obsługi wymagany będzie jednak chipset serii 300, co czyni zakup nowej płyty głównej obligatoryjnym. Wedle nieoficjalnych informacji, rzeczone jednostki zadebiutują już w przyszłym miesiącu, tj. październiku 2017. Początkowo na rynku ma pojawić się sześć modeli z 6-rdzeniowym i 12-wątkowym Core i7-8700K na czele. Siłą rzeczy wkrótce powinny zacząć napływać bardziej szczegółowe informacje, również w kwestii planowanych przez poszczególnych producentów płyt głównych. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wyciekło zdjęcie płyty MSI Z370 GODLIKE GAMING dla Intel Coffee Lake

 0