Wyciekły benchmarki Apple M2 Max. Bezkonkurencyjny chip dla urządzeń mobilnych?

Wyciekły benchmarki Apple M2 Max. Bezkonkurencyjny chip dla urządzeń mobilnych?

Wyciekły rezultaty testów 12-rdzeniowego procesora Apple M2 Max w programie Geekbench 5. Nowy chip od Apple zapewnia o około 8% lepszą wydajność pojedynczego rdzenia oraz o 17% wyższe osiągi w przypadku wielowątkowości od swojego poprzednika - M1 Max. Bazowe taktowanie układu M2 Max wynosi 3,54 GHz. Maksymalna częstotliwość pracy to z kolei 3,7 GHz.

Wiemy już, że Apple planuje odświeżyć ofertę swoich najwydajniejszych laptopów, wypuszczając na rynek nowe modele wyposażone w chipy M2 Pro oraz M2 Max. Oba układy mają być produkowane w litografii 3 nm TSMC, dzięki czemu powinny mieć lepszy stosunek wydajności do pobieranej energii od swoich poprzedników z linii M1. Nowe chipy zaoferuje także lepszą wydajność. O ile? Odpowiedzią na to pytanie są przecieki z programu Geekbench 5. W bazie tego popularnego benchmarku pojawiły się wyniki testów procesora Apple M2 Max. To 12-rdzeniowa jednostka z bazową częstotliwością na poziomie 3,54 GHz, która może wzrosnąć do 3,7 GHz w trybie boost. Warto także zauważyć, że układ posiada 4 MB cache L2. Co ciekawe komputer, który został poddany testom dysponował aż 96 GB zunifikowanej pamięci.

Chip Apple M2 zdobył 1889 punktów w benchmarku jednordzeniowym oraz 14586 punktów w wielowątkowym. To znacząca przewaga nad układem M1 Max, który w tych samych testach uzyskał odpowiednio około 1750 i 12500 punktów.

Apple M2 Max Geekbench 5

Źródło: Geekbench

 

Przechodząc już do wydajności, chip Apple M2 Max zdobył 1889 punktów w benchmarku jednordzeniowym oraz 14586 punktów w wielowątkowym. To znacząca przewaga nad układem M1 Max, który w tych samych testach uzyskał odpowiednio około 1750 i 12500 punktów. Mówimy zatem o 8-procentowej przewadze nowego chipu w zastosowaniach jednordzeniowych oraz 17-procentowym wzroście wydajności wielowątkowej.

To zdecydowanie zauważalna poprawa, a finalne osiągi M2 Max mogą być jeszcze lepsze. Niewykluczone, że pojawią  się także podobne przecieki, ale z układem M2 Pro w roli głównej. Czekamy także na więcej informacji o M2 Ultra, który ma podjąć rywalizację z najmocniejszymi procesorami na architekturze x86.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wyciekły benchmarki Apple M2 Max. Bezkonkurencyjny chip dla urządzeń mobilnych?

 0