Wyciekły ceny iPhone 8. Zgodnie z przewidywaniami - są wysokie

Wyciekły ceny iPhone 8. Zgodnie z przewidywaniami - są wysokie

iPhone 8 zadebiutuje już niebawem i nastąpi to za dokładnie tydzień. Tymczasem właśnie miał miejsce wyciek, zwiastujący cenę urządzenia. Będzie ona zawrotna.

Według najnowszych informacji, które ujawnił względnie w kręgach mobilnych popularny na Twitterze Benjamin Geskin (powołując się na zaprzyjaźnioną osobę z Apple), specjalizujący się w dziedzinie smartfonów i przecieków z nimi związanych. Z jego tweeta wynika, że będą dostępne trzy modele. Podstawowy, z pamięcią magazynową 64 GB ma kosztować w Ameryce 999 USD, model pośredni z 256 GB - 1099 USD, natomiast najbardziej pojemna wersja z 512 GB pamięci flash - 1199 USD. Gdyby okazało się to być prawdą, to utrzymana zostałaby tradycja oddzielania wersji iPhone'a przedziałami studolarowymi.

iPhone 7 początkowo kosztował pomiędzy 649 a 849 USD. Ceny oscylujące między 999 a 1199 USD oznaczałyby wzrost od niecałych 17 do 35%.

Takie ceny zapewniłyby Apple bardzo wysoki próg zysku z każdego sprzedanego telefonu. Jednakże w dobie silnej konkurencji zastanawiające jest, czy sama marka nadal przyciągnie do niej ludzi według oczekiwań giganta z Cuppertino. W końcu ekrany OLED-owe, zakrzywione szkło, czy podwójne aparaty bądź bezprzewodowe ładowanie nie charakteryzują wyłącznie iPhone'a, lecz znajdziemy je w wielu smartfonach z Androidem. Firma Piper Jaffray przebadała 400 posiadaczy iPhone'ów i pośród nich jedynie 16% było zdecydowanych na odświeżenie słuchawki z nadgryzionym jabłuszkiem, natomiast 24% udzieliło odpowiedzi "być może" (w przypadku iPhone'a 7 w zeszłym roku - 15% "tak" i "29% "być może"). Oficjalna prezentacja iPhone'a 8 odbędzie się 12 września w Steve Jobs Theatre.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wyciekły ceny iPhone 8. Zgodnie z przewidywaniami - są wysokie

 0