Wyciekły ceny kart graficznych z SUPER serii GeForce RTX od NVIDII

Wyciekły ceny kart graficznych z SUPER serii GeForce RTX od NVIDII

W ubiegłym tygodniu wysypało informacji na temat SUPER serii kart graficznych, która przygotowywana ma być przez NVIDIĘ w ramach odpowiedzi na Navi od AMD. W jej skład wchodzić ma pięć modeli, ale w pierwszej kolejności na rynku zadebiutować mają modele GeForce RTX 2060 SUPER, RTX 2070 SUPER i RTX 2080 SUPER, natomiast na warianty Ti (RTX 2070 Ti SUPER i RTX 2080 Ti SUPER) przyjdzie nam najpewniej poczekać nieco dłużej (prawdopodobnie od jesieni). Z ostatnich przecieków wynika, że Zieloni zapowiedzą swoje nowe GPU jeszcze w tym tygodniu i jeśli plotki te się potwierdzą, nastąpi to w najbliższy piątek, 21 czerwca, aczkolwiek sklepowa premiera zaplanowana została ponoć na środek lipca. Ostatnio nie brakowało szczegółów na tematy domniemanej specyfikacji tych kart, teraz zaś to samo źródła, czyli portal WccfTech, ujawnia ich ceny. Oczywiście trzeba pamiętać, że cały czas obracamy się w sferze plotek, dlatego nic co tu napiszemy, nie zostało jeszcze potwierdzone i nie należy brać tego za pewnik.

Ostatnio nie brakowało szczegółów na tematy domniemanej specyfikacji tych kart, teraz zaś poznalismy ich sugerowane ceny.

Pierwsza karta, która doczekać ma się zapowiedzi, to GeForce RTX 2080 SUPER, który napędzany ma być przez układ TU104-450. Choć jego nazwa może być nieco zwodnicza, to w gruncie rzeczy jest to ponoć TU102 przystosowany jedynie do mniejszej ilości VRAM-u, sprzedawany bez standardowego zestawu, którzy partnerzy muszą nabyć w przypadku tego mocniejszego GPU. Cena tego modelu wynosić ma 799 USD, co oznacza obecny poziom RTX 2080. Drugi w kolejce jest GeForce RTX 2070 SUPER z układem graficznym TU104-410 na pokładzie (chip z RTX 2080 w wersji nie pod OC) i jego cena wynosić ma 599 USD (100 USD więcej niż najtańsze wersje RTX 2070 i ten sam poziom, co w przypadku wydajniejszych podkręconych wariantów). Sugerowana cena za GeForce RTX 2060 SUPER (ten bazuje na TU106-410, czyli odblokowanym układzie z RTX 2060 w wersji nie do OC) wynosić ma natomiast 429 USD, co może być nieco rozczarowujące, ponieważ podstawowy RTX 2060 kosztuje 349 USD, więc tutaj możemy nie doczekać się obniżki ceny.

Mamy nadzieję, że wraz z pojawieniem się nowych ulepszonych SUPER kart graficznych, NVIDIA zdecyduje się na pierwsze i to wyraźne obniżki cen dotychczasowych modeli, co w sytuacji, kiedy nowe GPU zastępują cenowo starsze odpowiedniki, wydaje się być logicznym posunięciem. Warto podkreślić, że karty te trafić mają do partnerów bez obowiązkowych zestawów (VRAM + sekcja zasilania), co pozwoli im na stosowanie sprawniejszych faz i pamięci graficznej. Poza tym, wszystkie nowe układy mają być odblokowane, więc będą mogły otrzymać wyższe współczynniki TDP, umożliwiając stosowanie wyższych zegarów. Trzeba więc przyznać, że zapowiada się to naprawdę interesująco.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wyciekły ceny kart graficznych z SUPER serii GeForce RTX od NVIDII

 0