Wyciekły ceny obu wariantów PS5 i dodatkowych akcesoriów

Wyciekły ceny obu wariantów PS5 i dodatkowych akcesoriów

Nowe konsole od Sony i Microsoftu to bez wątpienia jeden z najgorętszych tematów w branży technologicznej w tym roku i choć obaj producenci zaprezentowali już swoje next-geny i ujawnili ich specyfikację, to jednak wciąż nie poznaliśmy kilku kluczowych informacji na ich temat. Mowa tu przede wszystkim o cenie i dacie premiery (ale również tytułach startowych). Z pomocą przychodzą nam jednak kolejne przecieki portalu Cowcotland, który powołuje się na IronManPS5, czyli wiarygodne źródło odnośnie przecieków na temat PlayStation 5. Tym razem ujawniona została cena nie tylko nadchodzącej konsoli Japończyków, ale również towarzyszących jej akcesoriów, więc wiemy z jakim wydatkiem będziemy musieli liczyć się na starcie nowej generacji (oczywiście o ile informacje te się potwierdzą).   

Tym razem ujawniona została cena nie tylko nadchodzącej konsoli Japończyków, ale również towarzyszących jej akcesoriów.

Wyciekły ceny obu wariantów PS5 i dodatkowych akcesoriów

Zacznijmy od cen samej konsoli. Standardowa wersja z napędem optycznym wyceniona ma zostać na rynku europejskim na 499 EUR (ok. 2200 zł). Ta wersja wyposażona będzie w czytnik płyt 4K Blu-ray, co pozwoli nam nie tylko kupować gry w formie fizycznej, ale i filmy w najwyższej jakości. Za wariant PlayStation 5 Digital Edition, który pozbawiony jest napędu na płyty i w całości polegać będzie na cyfrowych treściach, zapłacić mamy o 20% mniej, czyli 399 EUR (ok. 1780 zł). Kwoty te zdają się być prawdopodobne, ponieważ podobne padały we wcześniejszych przeciekach, a analitycy są zgodni, że PS5 nie może być droższe niż 500 USD/EUR. Czy rzeczywiście tak będzie, przekonamy się jak tylko Sony potwierdzi ceny obu wersji konsoli.    

Wyciekły ceny obu wariantów PS5 i dodatkowych akcesoriów

Jeśli zaś chodzi o dodatkowe akcesoria, to kontroler DualSense wyceniony ma być na terenie Unii Europejskiej na 59 EUR (ok. 260 zł), czyli podobnie jak jego poprzednik na starcie. Jeśli zaś chodzi o inne gadżety, to elegancka stacja ładująca dla dwóch padów kosztować ma 29 EUR (ok. 130 zł), a pilot Media Remote, który umożliwi łatwiejszą obsługę m.in. serwisów streamingowych czy filmów na płytach również wyceniony ma być na taką kwotę. Z kolei kamerka internetowa stereo HD według najnowszych informacji wyceniona zostanie na 59 EUR, czyli tyle samo co pad. Wyraźnie wyróżnia się tu bezprzewodowy headset Pulse 3D dedykowany PS5, który oferować ma wysokiej klasy dźwięk w technologii 3D audio, za który przyjdzie nam zapłacić 179 EUR (ok. 800 zł). Premiera PS5 według IronManPS5 zaplanowana jest na 14 listopada i wydaje się to prawdopodobna data, szczególnie że ostatnio przedstawiciel CD Projekt RED zasugerował, że Cyberpunk 2077 w dniu premiery będzie dostępny na next-genach.  

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wyciekły ceny obu wariantów PS5 i dodatkowych akcesoriów

 0