Wyciekły informacje o nowym Windowsie

Wyciekły informacje o nowym Windowsie

Wzmianki o Windows Cloud pojawiły się już w zeszłym tygodniu. Windows Blog Italia wszedł w posiadanie kilku zrzutów ekranu pokazujących system, a Brad Sams z Thurrott.com miał okazję sprawdzić wersję testową platformy.

Czym jest zatem Windows Cloud? Jest to nie następca Windows 10, lecz platforma go uzupełniająca, stworzona z myślą o urządzeniach przenośnych. Jest ona ograniczona jedynie do aplikacji Universal Windows Platform (UWP), a przy próbach uruchomienia programów Win32, wyświetlany jest komunikat, że dane oprogramowanie nie jest przeznaczone na tę wersję Windowsa. Co ciekawe, dzieje się też tak w przypadku aplikacji stworzonych w Project Centennial, platformie do konwertowania software'u ze standardu Win32 na UWP. 

Wydaje się, że Microsoft pragnie przygotować system konkurujący z Chrome OS, czyli przeznaczony na urządzenia budżetowe. Już wcześniej firma z Redmond próbowała, niestety bez powodzenia, swoich sił z Windows RT, okrojonym OS-em na bazie Windows 8 przystosowanym pod tablety. Tym razem jednak dzięki lepszej infrastrukturze całe przedsięwzięcie może mieć większe szanse powodzenia - wszak aplikacji UWP jest znacznie więcej niż swego czasu ich odpowiedników na RT. Wprowadzenie kompatybilności środowiska Windows 10 z procesorami ARM, które nadejdzie później w tym roku to także niewątpliwy atut, otwierający system Microsoftu na więcej urządzeń, jednak amerykańska korporacja musi zadbać o pełną spójność ekosystemu.

Windows Cloud

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wyciekły informacje o nowym Windowsie

 0