Wyciekły plany AMD odnośnie laptopowych Ryzenów

Wyciekły plany AMD odnośnie laptopowych Ryzenów

Popularny użytkownik Twittera znany jako Vegeta ujawnił właśnie harmonogram wydawniczy AMD dla segmentu laptopowego. Ten potwierdza niektóre plotki, które krążyły po sieci w ciągu ostatnich kilku miesięcy. I tak, układy znane pod nazwą kodową Rembrandt-H zadebiutować mają w 2022 roku na nowym gnieździe FP7. Plan potwierdza, że będą one wykorzystywać 6 nm proces produkcyjny, a także nową architekturę rdzenia Zen3+. Te procesory TDP o mocy 45 W mają obsługiwać interfejs PCIe Gen4, pamięci RAM typu LPDDR5 i DDR5, a także USB4. Oczekuje się również wariantu Rembrandt-U o małej mocy (15 W) i identycznej specyfikacji w zakresie obsługiwanych standardów.

Układy znane pod nazwą kodową Rembrandt-H zadebiutować mają w 2022 roku na nowym gnieździe FP7.

Wyciekły plany AMD odnośnie laptopowych Ryzenów

Slajd, który wyciekł do sieci, potwierdza również serie Van Gogh i Dragon Crest. Po raz pierwszy poznajemy też dokładne przeznaczenie tych APU. Obydwa mają być używane w „produktach premium”, które zilustrowano jako tablety/urządzenia przenośne. Należy zauważyć, że według Vegety układy Van Gogh zostały skasowane, więc mapa drogowa wyraźnie nie przedstawia najnowszych danych. W przeciwnym razie nie byłoby dużej różnicy między Van Gogh i Dragon Crest, gdyż ten ostatni wydaje się być czymś w rodzaju odświeżenia Van Gogha. Te APU klasy premium miałyby rdzenie Zen 2 i zintegrowaną grafikę Navi 2. Nadal bazować miałyby na procesie produkcyjnym 7 nm i działać z mocą 9 W. Co ciekawe, miałyby również obsługiwać pamięć LPDDR5.

AMD ma również wypuścić Barcelo-U, które wydaje się dzielić specyfikację z Cezanne-U. Z podobną sytuacją mieliśmy już do czynienia w przypadku serii Lucienne-U, która zasadniczo była kopią Renoir-U. AMD potwierdziło jednak, że nastąpiły fizyczne zmiany w krzemie, co oznaczało, że nie powinniśmy nazywać tego odświeżeniem ani rebrandingiem. Ta sama zasada może mieć zastosowanie do Barcelo i Cezanne. Rembrandt, Dragon Crest i Barcelo to produkty planowane na przyszły rok. AMD prawdopodobnie ogłosi pierwsze notebooki nowej generacji dopiero na targach CES w styczniu, więc mówimy tu o dość odległych planach. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wyciekły plany AMD odnośnie laptopowych Ryzenów

 0