Wyciekły plany Apple. 30-calowy iMac, MacBooki z M3 i dużo więcej

Wyciekły plany Apple. 30-calowy iMac, MacBooki z M3 i dużo więcej

Mark Gurman z agencji Bloomberg ujawnił plany Apple odnośnie nowych produktów na drugą połowę 2023 i pierwszą połowę 2024 roku. Gigant z Cupertino ma wprowadzić m.in. dwa nowe modele w ramach zegarka Apple Watch Series 9 oraz ulepszoną wersję Apple Watch Ultra. Zegarki te otrzymały odpowiednio nazwy kodowe N207, N208 i N210.

Nadchodzą nowe MacBooki

Harmonogram produktowy zawiera również szczegółowe informacje na temat nadchodzących modeli MacBooka Pro, z 13-calowym MacBookiem Pro z układem M3 (nazwa kodowa J504), a także 14-calowym i 16-calowym MacBookami Pro (nazwa kodowa J514 i J516) z procesorami M3 Pro i M3 Max.

Mark Gurman z agencji Bloomberg ujawnił plany Apple odnośnie nowych produktów na drugą połowę 2023 i pierwszą połowę 2024 roku.

Wcześniej Gurman podkreślał, że układ M3 prawdopodobnie będzie miał liczbę rdzeni CPU i GPU podobną do układu M2. To sugeruje, że w przypadku chipa M3 Apple skupi się optymalizacji efektywności energetycznej i ogólnej wydajności systemu.

Macbook

30-calowy iMac

Ponadto Apple pracuje nad nowymi komputerami iMac (o nazwach kodowych J433 i J434) z 24-calowymi ekranami, podobnymi do obecnych modeli, jednocześnie rozważając opcję większego iMaca z ekranem przekraczającym 30 cali.

Fani iPada mogą spodziewać się odświeżonych modeli Pro wyposażonych w ekrany OLED (o nazwach kodowych J717 i J720). Ponadto Apple podobno planuje wypuścić nowego iPada Air (o nazwie kodowej J507), który zastąpi istniejący model z układem M1, przeznaczony dla użytkowników poszukujących wydajnego, ale bardziej mobilnego tabletu.

Harmonogram produktowy Apple na drugą połowę 2023 roku i pierwszą połowę 2024 roku przedstawia się następująco:

  • Seria smartfonów iPhone 15 
  • Apple Watch Series 9 z modelem Ultra
  • 13-calowy MacBook Pro z układem M3
  • 14-calowy i 16-calowy MacBook Pro z M3 Pro i M3 Max 
  • Nowe iMacki, w tym 30-calowy model
  • Nowe modele MacBook Air 
  • Odświeżone tablety iPad Pro z ekranem OLED 
  • NowyiPad Air

To nie wszystko

Plany ujawniają również determinację Apple w zakresie opracowywania nowych produktów. Wśród nich są AirPodsy trzeciej generacji, które mają zapewnić lepszą jakość. Ponadto Apple wkracza w sferę inteligentnego sprzętu domowego, w tym inteligentnych wyświetlaczy, a spodziewać mamy się też nowego Apple TV o ulepszonej specyfikacji. Apple szykuje więc naprawdę bogatą ofertę nowych produktów.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wyciekły plany Apple. 30-calowy iMac, MacBooki z M3 i dużo więcej

 0