Wyciekły zdjęcia laminatu NVIDIA GeForce GTX 1180 / 2080

Wyciekły zdjęcia laminatu NVIDIA GeForce GTX 1180 / 2080

Zdjęcia laminatu nieznanej dotąd karty graficznej obiegły właśnie chińskie media społecznościowe. Jako iż rzeczone PCB ma oznaczenie NVIDIA PG180, z całą pewnością nie jest to żaden projekt autorski, a referencyjna konstrukcja Zielonych, i to prawdopodobnie długo wyczekiwany GeForce GTX 1180 / 2080.

Na laminacie widać pady lutownicze dla ośmiu modułów pamięci, co, w przypadku zastosowania kostek typu GDDR6, oznacza pojemność na poziomie 16 lub 8 GB. Ponadto pojawiają się: wyprowadzenia dla 10-fazowej sekcji zasilania i złącz zasilania PCI Express PEG, w konfiguracji 8+6, a także tajemnicze złącze krawędziowe, które przypomina trochę NVLink, czyli interfejs stosowany do podłączania i parowania wybranych akceleratorów klasy profesjonalnej. Przy czym niewielki rozmiar przestrzeni przeznaczonej na rdzeń graficzny sugeruje, że jest to PCB dla chipu pokroju GA104, nie produkt z najwyższej półki - GTX 1180 Ti / 2080 Ti czy kolejny TITAN. Nadrukowane certyfikaty są natomiast świadectwem finalnej fazy projektu.

Wyciekły zdjęcia laminatu NVIDIA GeForce GTX 1180 / 2080

Jeśli domysły się potwierdzą, a prezentowany laminat rzeczywiście należy do GeForce'a GTX 1180 / 2080, to jest jeszcze jedna ciekawostka. Otóż nadchodzący, podobnie jak GeForce GTX 1080 Ti, nie zaoferuje złącza DVI. Z tym że flagowiec aktualnej wciąż generacji ma porobione stosowne wyprowadzenia, z których NVIDIA w projekcie referencyjnym po prostu nie korzysta, a nowy produkt już nie. Abstrahując, poznawszy specyfikacje poszczególnych złącz wideo, ciężko oprzeć się wrażeniu, że wyzbycie się tak starego rozwiązania stanowi nic innego jak krok w przód. Tylko co na to użytkownicy? Cóż, pożyjemy, zobaczymy. Na ten moment najistotniejsze jest, że karty z serii GeForce 11 lub, jak kto woli, GeForce 20 znajdują się na coraz bardziej zaawansowanym etapie przygotowań do wprowadzenia na rynek, a my już, dosłownie, nie możemy się ich doczekać...

Wyciekły zdjęcia laminatu NVIDIA GeForce GTX 1180 / 2080

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wyciekły zdjęcia laminatu NVIDIA GeForce GTX 1180 / 2080

 0