Wydawca PUBG oddalił pozew przeciwko Epic Games

Wydawca PUBG oddalił pozew przeciwko Epic Games

Bluehole bez jakichkolwiek informacji postanowiło zakończyć batalię sądową wytoczoną przeciwko firmie odpowiadającej za powstanie największego konkurenta PUBG.

Fortnite dość nieoczekiwanie zdeklasowało odwiecznego rywala, jakim jest Playerunknown's Battlegrounds. Głównymi czynnikami odpowiadającymi za takowy stan rzeczy jest w przypadku trybu Battle Royale całkowicie bezpłatny model dystrybucji, jak również fakt dość regularnego wprowadzania innowacyjnych rozwiązań, czego o PUBG w ostatnich miesiącach powiedzieć niestety nie można. Kością niezgody praktycznie od momentu ogłoszenia Fortnite pozostaje kwestia tego jakoby Epic Games miałoby rzekomo zbyt mocno inspirować się tytułem Bluehole. Właśnie w ubiegłym miesiącu druga strona konfliktu postanowiła wszcząć postępowanie sądowe w związku ze wspomnianym plagiatem. Epic było gotowe do obrony swego stanowiska, ale jak się teraz okazuje wcale nie będzie musiało tego robić.

Wydawca PUBG postanowił oddalić oskarżenia o plagiat wytoczone przeciwko Epic Games

Wydawca PUBG oddalił pozew przeciwko Epic Games

Producenci PUBG wysłali list do prawników reprezentujących autorów Fortnite informując ich, że sprawa została zamknięta. Choć powództwo wcześniej potwierdzono, tak teraz nie wyjaśniono przyczyn nagłej rezygnacji z batalii sądowej. Samo Epic Games także nie skomentowało całego zajścia. Przyczyną takowego obrotu sprawy może być fakt, iż według różnych danych popularność Battlegroundsa znacząco spada, przez co Bluehole chcąc uniknąć niepotrzebnego szumu oddaliło oskarżenia. Mogli też dogadać się po cichu. Mimo obecnej sytuacji nie należy odmawiać PUBG spektakularnego zwycięstwa odniesionego w ubiegłym roku. Produkt, którego sukcesu raczej nikt się nie spodziewał sprzedał 44 miliony kopii w przypadku wersji PC-towej. Jednak to Fortnite jest teraz na tronie Battle Royale.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wydawca PUBG oddalił pozew przeciwko Epic Games

 0