Wykradziono dane prawie 2 mln użytkowników forum CD Projekt RED

Wykradziono dane prawie 2 mln użytkowników forum CD Projekt RED

W marcu 2016 roku hackerzy włamali się na stare forum CD Projekt RED. Wykradli dane prawie 2 mln użytkowników. Okazuje się, że włamywacze mogli zdobyć hasła, adresy e-mail oraz loginy.

Informacja o włamaniu została przekazana przez CD Projekt RED już w grudniu 2016 roku, mniej więcej 6 miesięcy po tym, jak do niego doszło. W oświadczeniu firma zaznaczyła, że wykradziono dane użytkowników starego forum. Hackerzy uzyskali dostęp do starej bazy danych sprzed migracji na system logowania GOG.com.

Firma zapewniła, że wszystkie hasła były szyfrowane, więc powinny być bezpieczne. Jednocześnie dodano, że na wszelki wypadek lepiej je zmienić, aby mieć pewność, że nikt nie włamie się na nasze konto. Teraz strona internetowa „Have I been pwned?” zdradził kilka dodatkowych szczegółów. Najprawdopodobniej wykradziono dane około 1,9 mln użytkowników forum. Informacje zawierały między innymi: adres e-mail, login oraz hasło zabezpieczone protokołem SHA-1. Jednak serwis zaznacza, że pomimo szyfrowania atakujący mogli uzyskać dostęp do haseł.

Nie wszystkim użytkownikom spodobało się to, w jaki sposób CD Projekt RED załatwiło sprawę. Zamiast wysłać wiadomości e-mail do wszystkich użytkowników, twórcy Wiedźmina opublikowali tylko wpis na forum, który mógł zostać przeoczony przez większość osób. Pomimo tego firma zadeklarowała się, że podwoi swoje działania i przeprowadzi dodatkowe testy, aby mieć pewność, że podobna sytuacja nie wydarzy się w przyszłości.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wykradziono dane prawie 2 mln użytkowników forum CD Projekt RED

 0