Wykradziono Ethereum o wartości 34 mln USD

Wykradziono Ethereum o wartości 34 mln USD

Z wielkimi cenami kryptowalut nadchodzą wielkie skoki. Właśnie doszło do jednej z największych kradzieży Ethereum w historii.

Parity to wielosygnaturowy cyfrowy portfel dostępny przez przeglądarki internetowe. Hackerzy odkryli lukę w jego zabezpieczeniach, która umożliwiła im wykradzenie 153 tys. jednostek Ether o wartości 34 mln USD, przechowywanych w trzech odrębnych portfelach wielofunkcyjnych. Po tym jak świat obiegły te niepokojące wieści, założyciel Parity, Gavin Wood, niezwłocznie poinformował publicznie o wystąpieniu problemu bezpieczeństwa w portfelach wielofunkcyjnych (tym normalnym nic nie grozi) i radził przeniesienie środków pod inny, bezpieczny adres.

Z trzech cyfrowych portfeli skradziono około 153 tys. jednostek Ether, których obecna wartość wynosi 34 mln USD.

Co ciekawe, natychmiast zainterweniowali hackerzy z grupy tzw. "białych kapeluszy" i wydobyli z narażonych na ataki kont ponad 377 tys. jednostek Ether o wartości 85 mln USD aby zapobiec dalszym kradzieżom. Byli oni zaznajomieni z istnieniem luki bezpieczeństwa i byli w stanie podjąć bardzo szybkie działania. Skradzione środki zostaną oddane ich właścicielom po tym, jak wspomniana wyżej grupa stworzy kolejne wielosygnaturowe adresy zachowując dotychczasowe ustawienia i eliminując lukę.
To nie pierwszy tego typu cyber-napad - w miniony poniedziałek skradziono Ethereum o szacowanej wartości 10,3 mln USD z platformy CoinDash. Mimo wszystko kryptowaluty nadal cieszą się popularnością. Wartość Ethereum i Bitcoin ciągle wzrasta i obecnie oscyluje w okolicach odpowiednio 225 USD / 2610 USD.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wykradziono Ethereum o wartości 34 mln USD

 0