Wykryto osiem nowych luk w procesorach Intela

Wykryto osiem nowych luk w procesorach Intela

Po niedawnej wpadce ze Spectre, Intel zdaje się mieć kolejne kłopoty ze swoimi procesorami. Tym razem celem potencjalnych atakujących mogą stać się serwery hostingowe. 

Jak donosi wiele branżowych portali w tym niemiecki Heise ostatnio do firmy trafiło kilka raportów mówiących o 8 odkrytych nowych lukach. Możliwości wykorzystania jednej z nich wchodzących w skład Spectre Next Generation lub Spectre NG (nazwa oraz luki nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone) wydają się dużo większe aniżeli w przypadku ostatnich błędów zaś celem atakujących mogą być serwery hostingowe. Firmy, które zapewniają rozmaite usługi typu przechowywanie danych w chmurze, są więc w tym wypadku najbardziej narażone. Jeśli powyższe rewelacje znajdą swe pokrycie w rzeczywistości, będziemy mieć do czynienia z kolejną wpadką popularnego producenta CPU. Dobra wiadomość jest jednak taka, że ataki wykorzystujące exploity nie są powszechne i raczej ten stan nie ulegnie zmianie.

Luki wykryte w procesorach Intela mogą teraz otworzyć drogę do zaatakowania serwerów hostingowych

Choć Intel jakiś czas temu wydał stosowne poprawki do wcześniej ujawnionych zagrożeń, tak niektóre z aktualizacji są dalej niedostępne, przez co wiele komputerów nie jest jeszcze odpowiednio chronionych. Jednym z głównych winowajców tej sytuacji wydaje się Microsoft, ponieważ jego dotychczasowa historia publikowania tego typu łatek nie jest najlepsza. Wstępne update'y wydali oni już w styczniu, lecz dość szybko zniknęły z powodu błędów. Dodatkowo obecne buildy nie zostały wrzucone do Windows Update, tylko na stronę korporacji w ramach ręcznego ściągnięcia. Heise sugeruje, że Intel oczywiście wie już o problemie i pracuje nad odpowiednimi poprawkami. Pierwsze z nich miałyby pojawić się w połowie bieżącego miesiąca, a kolejne w sierpniu.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wykryto osiem nowych luk w procesorach Intela

 0