Wymiana serwerów na hostingu w nazwa.pl została zakończona

Wymiana serwerów na hostingu w nazwa.pl została zakończona

Firma hostingowa nazwa.pl poinformowała o zakończeniu wymiany serwerów. Jednocześnie przeprowadzono testy sprawdzające szybkość przetwarzania skryptów PHP w nazwa.pl oraz w home.pl, cyberfolks.pl i ovh.pl.

Nazwa.pl zakończyła wymianę swoich serwerów i postawiła na sprzęt procesorem Intel Xeon E−2388G. Jak informuje nazwa.pl, aby porównać szybkość przetwarzania danych na serwerach nazwa.pl z prędkością wykonywania tych samych operacji na serwerach w home.pl, cyberfolks.pl i ovh.pl, użyto popularnego skryptu Vanilla Benchmark. Na każdym z hostingów testy wykonywano z wykorzystaniem PHP w wersji 8.1 na usługach zamówionych ze strony dostawcy hostingu, które nie były obciążone przez żadne dodatkowe zadania. Pomiary przeprowadzono przez 24h w dniu 13.03.2023 roku, testując każdy serwer co minutę. Na podstawie uzyskanych danych określony został średni dobowy czas wykonywania skryptu Vanilla Benchmark.

Nazwa.pl zakończyła wymianę swoich serwerów. Firma postawiła na sprzęt procesorem Intel Xeon E−2388G.

 

nazwa.pl pomiary

Chwilowe przeciążenia nie miały wpływu na wyniki, gdyż jako końcowy rezultat przyjęto medianę. W trakcie normalnego roboczego obciążenia serwery nazwa.pl wykonują test Vanilla Benchmark przeciętnie w czasie 79 ms. Wynik ten w porównaniu do czasów firm cyberfolks.pl (139 ms), home.pl (152 ms) i ovh.pl (172 ms) pokazuje, że te same aplikacje wykonują się na serwerach konkurencji nawet 2 razy dłużej niż w nazwa.pl.

Skrypt, który na przykład przetwarzałby się na serwerach w nazwa.pl w czasie 1 sekundy, na serwerach ovh.pl będzie wykonywany aż przez ponad 2 sekundy. Pomiary, które przeprowadzono każdy może wykonać samodzielnie, weryfikując podane dane. Wystarczy pobrać na swój hosting pojedynczy plik PHP ze strony i wywołać go przez przeglądarkę internetową.

W celu uzyskania najbardziej wiarygodnych danych, warto powtórzyć test o różnych godzinach i w różne dni tygodnia. Już niedługo nazwa.pl rozpocznie kolejną wielomilionową inwestycję. Tym razem będzie ona dotyczyła wymiany serwerów obsługujących bazy danych. Zdaniem firmy przyczyni się ona do jeszcze większego wzrostu wydajności dynamicznie generowanych witryn WWW. Nowe serwery będą wyposażone również w procesory Intel Xeon E−2388G, gwarantujące, że wszystkie zapytania SQL będą wykonywane w najkrótszym możliwym czasie.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wymiana serwerów na hostingu w nazwa.pl została zakończona

 0