Wymusili wirtualną walutę w FIFIE. Zostali skazani

Wymusili wirtualną walutę w FIFIE. Zostali skazani

Ludzie trafiają do więzień z różnych powodów. W świecie, w którym w co drugiej grze jest wirtualna waluta, można trafić do zakładu karnego także z powodu wymuszeń w FIFIE. Dowodzi tego sprawa 24-letniego Anthony’ego Clarka.

FIFA 17

Anthony Clark, 24-letni mieszkaniec Whittier w stanie California, razem ze swoimi przyjaciółmi został skazany przez sąd z powodu wymuszeń w grze komputerowej. Mowa konkretnie o FIFIE.

Według Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych Clark stworzył ze znajomymi oprogramowanie, które oszukiwało serwery Electronic Arts. Dzięki opracowanemu systemowi serwery rejestrowały tysiące rozegranych meczów w ciągu zaledwie sekundy. W ten sposób grupa zdobywała wirtualną walutę w grze, którą następnie mogła sprzedawać innym graczom.

W toku postępowania okazało się, że Clark ze znajomymi wymusili w ten sposób wirtualną walutę – FIFA Coins – o równowartości około 16 mln dolarów. Funkcjonariusze już w zeszłym roku zabezpieczyli pieniądze, samochody i mieszkanie mężczyzn. Trzech kolegów Clarka został uznanych winnym już wcześniej. 24-latek jest ostatnim z grupy. Mężczyźni teraz czekają tylko na wyrok. Ten ma być ogłoszony w lutym 2017 roku.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wymusili wirtualną walutę w FIFIE. Zostali skazani

 0