Wyniki benchmarków Core i7-8850H wskazują na 35% wzrost wydajności

Wyniki benchmarków Core i7-8850H wskazują na 35% wzrost wydajności

Firma Gigabyte właśnie ujawniła, że ich nowe notebooki wyposażone w procesory Coffee Lake-H zadebiutują na rynku na przełomie marca i kwietnia. Wiemy już tym samym, kiedy spodziewać się wydajnościowych układów 8. generacji Intela dedykowanych notebookom, a najnowsze przecieki wskazują także jakiej wydajności można po nich oczekiwać.

Układ Core i7-8850H przetestowany został bowiem w popularnym benchmarku SiSoft SANDRA. Procesor ten bazuje na architekturze Coffee Lake produkowanej w z wykorzystaniem procesu technologicznego 14nm++ . Jego bazowa częstotliwość taktowania wynosi 2,6 GHzm, a na pokładzie znajdziemy także 9 MB pamięci cache trzeciego poziomu. Procesor posiada 6 fizycznych rdzeni i zapewnia wsparcie dla technologii HyperThreading, co przekłada się na 12 wątków. W bazie danych SANDRA w teście Arithmetic Core i7-8850H uzyskał wynik 159,21 GOPS, natomiast jego wynik multimedialny to 373,98 Mpix/s. Dla porównania, 4-rdzeniowy/8-wątkowy Core i7-7820HQ z rodziny Kaby Lake uzyskiwał w tych benchmarkach odpowiednio 117,78 GOPS i 347,32 Mpix/s. Oznacza to, że w zależności od zastosowania, spodziewać możemy się tu nawet 35% wzrostu wydajności względem poprzedniej generacji.

Do sieci wyciekły wyniki testów procesora Core i7-8850H i wygląda na to, że spodziewać możemy się po nim dużego wzrostu wydajności względem poprzednika

Inne doniesienia dotyczące specyfikacji Core i7-8850H wskazują na obecność zintegrowanego układu graficznego Intel UHD Graphics 630 oraz możliwość zwiększenia częstotliwości taktowania w trybie Turbo do 4 GHz na wszystkich 6 rdzeniach. Poza tym, oczekiwać możemy prędkości sięgającej do 4,3 GHz w przypadku pojedynczego rdzenia. Robi to tym większe wrażenie, jeśli uzmysłowimy sobie, że mamy do czynienia z mobilnym procesorem o TDP wynoszącym 45 W. Trzeba przyznać, że najbliższe tygodnie zapowiadają się niezwykle ciekawie, jeśli chodzi o segment laptopowych układów, ponieważ AMD lada moment wypuści na rynek swoje APU z rodziny Raven Ridge, które oferują iGPU z rodziny Vega, a Intel przymierza się do debiutu procesorów Core i7 oraz i5 ósmej generacji, które także oferować będą grafikę Radeon RX Vega M GL.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wyniki benchmarków Core i7-8850H wskazują na 35% wzrost wydajności

 0