Wyniki wydajności akceleratora Nvidia GeForce GTX 1080

Wyniki wydajności akceleratora Nvidia GeForce GTX 1080

Według plotek, na dzisiejszej konferencji firma NVIDIA ma zaprezentować dwa świeże układy, GeForce GTX 1080 oraz 1070, które wejdą w skład najnowszej serii Pascal. Tymczasem po sieci krążą już wyniki wydajności tego pierwszego.

Przypomnijmy, że według dotychczasowych informacji, GTX 1080 został zbudowany na rdzeniu GP104-400, zrealizowanym w procesie technologicznym 16 nm FinFet+. Ujawniona przez zachodnie serwisy specyfikacja mówi o 2560 procesorach strumieniowych, 160 jednostkach TMU oraz 80 jednostkach ROP. Na laminacie karty powinno znaleźć się również 8 Gigabajtów pamięci GDDR5X, co po uwzględneniu 256-bitowej magistrali, zapewnia przepustowość rzędu 320 GB/s. Jeśli wierzyć dotychczasowym pogłoskom, tysiąc-osiemdziesiątka może pracować z częstotliwością taktowania rzędu 1500 MHz, a jej pamięć - 1250 MHz (efektywnie 10 GHz). Są to oczywiście informacje niepotwierdzone...

Przejdźmy jednak do wspomnianych wyników. Kartę przetestowano w popularnym benchmarku 3DMark, na dwóch różnych platformach - być może źródła testów również są inne. Jak widać po zrzutach ekranowych, akcelerator pracował na bardzo wczesnych sterownikach, a platformy użyte do testów składały się kolejno z procesorów Intel Core i7 3770 oraz Intel Core i7 5820K. Pierwszy z wymienionych użyto do przeprowadzenia testu Fire Strike Extreme, natomiast drugi - starszego 3DMark 11 Performance. Osiągnięte wyniki napawają optymizmem: 10102 punkty GPU w wymagającym Fire Strike, a także 27683 tychże punktów w ubiegłym wydaniu. Co ciekawe, na stronie wyniku z testu Fire Strike Extreme możemy zobaczyć, iż GPU pracowało z częstotliwością aż 1860 MHz, a to potwierdza spekulacje o częstotliwości bazowej na poziomie 1,5 GHz - w takim przypadku zegar w trybie Boost mógłby spokojnie rosnąć do przedstawionej wartości.

Suma summarum na scenie kart graficznych robi się coraz goręcej. Zbliżające się premiery nowych serii GPU sprzyjają przeciekom, plotkom i innym, mniej lub bardziej, wiarygodnym informacjom prasowym. Zdaje się, że dzisiejsza konferencja Nvidii będzie bardzo ciekawa.

 

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wyniki wydajności akceleratora Nvidia GeForce GTX 1080

 0