Wystarczy otworzyć wiadomość, by nasze konto TikTok zostało zhakowane. Wykryto nowe zagrożenie

Wystarczy otworzyć wiadomość, by nasze konto TikTok zostało zhakowane. Wykryto nowe zagrożenie

Jak donosi Forbes, w TikToku pojawił się nowy exploit, który już został wykorzystany do zhakowania oficjalnych kont Paris Hilton, CNN i innych podmiotów. Rozprzestrzenia się za pośrednictwem wiadomości prywatnych i nie wymaga pobierania, kliknięcia ani żadnej formy odpowiedzi poza otwarciem czatu. Obecnie nie jest jasne, ile kont zostało dotkniętych.

Co jeszcze dziwniejsze, zhakowane konta tak naprawdę nic nie robią. Źródło w TikToku powiedziało Forbesowi, że wygląda na to, że konta, których dotyczy problem, „nie publikują treści”. Platforma wydała oświadczenie dla The Verge, w którym stwierdziła, że „jest świadoma potencjalnego exploita wymierzonego w wiele kont marek i celebrytów”. Gigant mediów społecznościowych „współpracuje bezpośrednio z właścicielami kont, których to dotyczy, aby przywrócić dostęp”.

W TikToku pojawił się nowy exploit, który już został wykorzystany do zhakowania oficjalnych kont Paris Hilton, CNN i innych podmiotów.

Semafor niedawno poinformował, że włamano się do TikToka CNN, co zmusiło sieć do wyłączenia konta. Nie jest jasne, czy jest to ten sam hack, który zainfekował inne duże konta. Organizacja informacyjna oświadczyła, że ​​„współpracuje z TikTokiem nad dodatkowymi środkami bezpieczeństwa”.

Pracownicy CNN powiedzieli Semafor, że firma medialna „poluzowała się” w zakresie praktyk związanych z bezpieczeństwem cyfrowym, a jeden z pracowników zauważył, że kilkudziesięciu kolegów miało dostęp do oficjalnego konta TikTok. Jednak inne źródło w sieci zasugerowało, że naruszenie nie było wynikiem uzyskania dostępu od strony CNN. To wszystko, co na razie wiadomo w tej sprawie. 

Oczywiście nie jest to pierwszy duży atak na TikToku. Już w 2023 roku firma przyznała, że ​​około 700 000 kont w Turcji zostało przejętych z powodu niezabezpieczonych kanałów SMS związanych z uwierzytelnianiem dwuskładnikowym. Badacze z Microsoftu odkryli w 2022 roku lukę, która umożliwiała hakerom przejmowanie kont za pomocą jednego kliknięcia. Później w tym samym roku naruszenie bezpieczeństwa rzekomo dotknęło ponad miliard użytkowników.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wystarczy otworzyć wiadomość, by nasze konto TikTok zostało zhakowane. Wykryto nowe zagrożenie

 0